Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ,’MEŞE ORMAN PARK HIZLA İLERLİYOR’

Canik Belediyesi tarafından Toptepe Mahallesi’nde yapılan Meşe Orman Park projesi hızla ilerliyor. Samsunluları doğayla başbaşa bırakacak proje bu yıl hizmete girecek.

BAŞKAN GENÇ,’MEŞE ORMAN PARK HIZLA İLERLİYOR’

Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesinin çalışmaları devam ediyor. Şehre nefes aldıracak ve iki etaptan oluşacak projenin ilk etap çalışmaları aralıksız sürüyor. Projeyi yakından takip eden Başkan Osman Genç, projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Genç, proje tamamlandığında Samsun’un önemli bir turizm merkezi kazanacağını söyledi.

DOĞA PROJESİ
Samsun’a bir doğa projesi kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Osman Genç, “İçerisinde 7’den 77’ye herkesin yararlanacağı mekanlar bulunacak olan projeyi çok önemsiyoruz. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız” dedi.

HERKES YARARLANACAK
Meşe Orman Park’ın, 7’den 77’ye herkesin yararlanacağı şekilde olacağını ifade eden Başkan Genç, “Projemiz kapsamında kadınlarımız, çocuklarımız başta olmak üzere herkesin burada kendine özel bir mekan bulacağı yerler olacak. Bu proje sadece Canik’in değil, Samsun halkının hizmetinde olacak. Şehir halkı çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekana kavuşacak” diye konuştu.

PROJENİN İÇERİĞİ
Samsun’a nefes aldıracak olan projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikah alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ