Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ KAYMAK,’İŞİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPALIM’

İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Osman Kaymak, “Ben sizleri projeler ve hastanede vatandaşa yapılmış güzel uygulamalarla görmek isterim ”dedi.

VALİ KAYMAK,’İŞİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPALIM’

Vali Osman Kaymak,  İl Sağlık Müdürlüğü’ne gelişinde İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç ve birim müdürleri karşıladı. Karşılamanın ardından İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’u makamında ziyaret etti.

BİZLERE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTEDİR’
Ziyaretin ardından İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı birim müdürleri ile toplantı yapan.  Vali Osman Kaymak, “Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısında değişikliğe gidilmesinin ardından ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği şeklinde olan üçlü yapı 25.11.2017 tarihi itibariyle İl Sağlık Müdürlüğü çatısı altında tek yapıya dönüştürülmüştür. Sağlık Bakanımızın da Samsunlu olması hasabiyle bizdeki sağlık hizmetlerinin daha dikkatli, verimli ve daha kaliteli verilmesinde bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler Samsun’u bakanlığın pilot uygulama ili olarak düşünmeliyiz. Bu yönüyle bizler Sağlık Bakanlığımız ve Hükümetimiz tarafından verilen görevlerimizi gecemizi gündüzümüze katarak, Sayın Bakanımıza ve Hükümetimize layık olmaya çalışmalıyız” diye konuştu.

İŞİNİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR TAKİP ETMELİDİR
Görevini kötüye kullanan ve su istimallere karşı kesinlikle taviz vermeyeceklerini belirten  Vali Kaymak,” Arkadaşlar sağlıkla ilgili hep iyi şeyler duymak isteriz. O anlamda bu tamamen sizlere bağlıdır. Bir başhekim veya yetkili arkadaş işini en ince ayrıntısına kadar takip etmelidir. Görevini kötüye kullanan ve su istimallere karşı kesinlikle taviz veremeyiz. Bunlar en sert şekilde cevabını alır. Onun için de sizin kesinlikle öyle bir hareket yaptığınızı düşünmüyoruz. Sizi tenzih ediyoruz ama zaman zaman karşımıza bunlarda gelebiliyor. İşimizi en iyi şekilde yapalım. Ben sizleri iyi haberlerle mesela şu hastanede bu uygulama yapılmış, şu hastanede vatandaş çok memnun kalmış ben bunları duymak isterim. Bundan da mutlu olurum ve gerekirse de ödüllendiririz. Hepimiz kendi alanında yaptığımız işe böyle bir çıta koyarsak, bu niyetle yola çıkarsak yani ‘niyet hayır akıbet hayır’ işin başında hayırlı işe bakarsanız sonu da hayırlı gelir. O anlamda arkadaşlarımızın samimiyetine, doğruluğuna inanalım.  Toplantımızın hayırlara vesile olmasını dileğiyle sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç Samsun’da yapılan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Daha sonra Vali  Osman Kaymak, önümüzdeki hafta hizmet vermeye başlayacak olan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet binasında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.Ziyarete ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk’de katıldı
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ