Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Diyanet İşleri Bakanlığı ve Eğitim-Bir-Sen ortaklığında hayata geçirilen “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi, öğrencilere tanıtıldı.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi tanıtıldı

“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kapsamında yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi hakkında Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine bilgi verildi.

Gönüllü aktivist Ersan Salihoğlu, burada yaptığı konuşmada, yetimlere hizmet etmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “İyilikte yarışan sınıflar çalışması gerçekten çok önemli. Sosyal medyanın kirlettiği, bireyselleştirdiği, toplumda sosyal hayattan, yardımlaşmadan, paylaşmadan kopardığı çocuklarımızı tekrar kendilerine getirme projesidir aslında. Projeye 2013 yılında başladık.” dedi.

Okul müdürü Hüseyin Yavuz da proje ile hem yetimlerin sevindirildiği hem de paylaşma, yardımlaşma gibi kavramların öğrencilere aktarıldığını vurgulayarak, “Bu çalışma ile asıl hedeflenen çocuklarımızın huzurlu, güvenli, sağlıklı ortamlarda yaşarken Türkiye’de ve dünyanın herhangi bir bölgesinde zorluklar içinde yaşam mücadelesi verenlerle empati geliştirilebilmesidir. Bu vesile ile de ihtiyaç sahibi bir yetimimize sahip çıkmak, ihtiyaçlarını karşılayarak iyi bir insan olarak yetişmesine yardımcı olmaktır.” diye konuştu.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ