Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TAŞÇI ‘PAZARTESİ GÜNÜ HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR…’

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasının, 15 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyleyerek, “Atakumlular, devletin sağlık hizmetlerinden kendi ilçelerinde faydalanacak diye söz vermiştik. Sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN TAŞÇI ‘PAZARTESİ GÜNÜ HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR…’

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ve Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Özkan, Atakum İlçesinde hizmet vermeye başlayacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasında son incelemeleri gerçekleştirdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakumluların heyecanla beklediği dev sağlık projesinin, 15 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağının müjdesini verdi.

VALİ KAYMAK: ÖNEMLİ BİR SAĞLIK YATIRIMI
Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleri sonucunda ilçeye kazandırılan sağlık yatırımının önemine dikkat çekerek, “Atakum İlçesinde böylesi önemli bir sağlık yatırımının vatandaşlarla buluşturulması son derece önemli. İncelemelerimizi yaptığımız Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasının ilçeye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ise söz konusu binada gerekli düzenlemelerin yapılarak, ciddi ve kapsamlı bir sağlık yatırımını hizmete hazır hale getirdiklerini ifade ederek, “Atakum İlçesine yakışır bir sağlık yatırımını tamamlayarak, vatandaşlarımıza hizmet verecek hale getirdik. Kapsamlı bir sağlık yatırımı olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, sağlık kenti Samsun için önemli bir hizmet daha olarak hizmet vermeye başlıyor” ifadelerini kullandı.

‘GURUR DUYUYORUZ’
Atakum İlçesinde bir devlet hastanesi olmayışının, yıllarca Atakum halkı için önemli bir eksiklik olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum gibi büyük ve önemli bir ilçede, devletin sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek bir yapı, maalesef ki yoktu. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, bu eksikliğin giderilmesi için girişimlerde bulunduk. Belediyemize ait, 15 Milyon TL değerindeki binamızı, Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. Gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından, kapsamlı bir sağlık yapısı haline getirilen, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası tamamlandı. Bugün Samsun Valisi Osman Kaymak ve Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç ile birlikte son incelemelerimizi gerçekleştirdik. 15 Ocak 2018 Pazartesi günü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası hizmet vermeye başlıyor. Bu bizim için büyük bir gurur” diye konuştu.

SÖZ VERMİŞTİK…
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Birinci ve ikinci katlarında polikliniklerin bulunacağı binada diğer katlarda uzman doktorlar ile ağız ve diş sağlığı üniteleri bulunacak. Ayrıca yedi ve sekizinci katlarda Kanser Tarama Merkezi (KETEM) yer alacak. 112 istasyonunun da bulunacağı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası ile Atakum halkı kendi ilçesinde devletin sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Bunun sözünü vermiştik. Başta Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan olmak üzere, siyasi ve idari düzeyde bu yatırımın ilçemize kazandırılması için destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ