Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, GENÇLERLE BULUŞTU

Samsun merkez ve 17 ilçesinden gelen Öğrenci Meclis Başkanları buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yükselişin yerli ve milli hafızaya sahip bir gençlikle mümkün olduğunu söyledi. 

BAŞKAN GENÇ, GENÇLERLE BULUŞTU

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun merkez ve 17 ilçede bulunan Öğrenci Meclis Başkanları ile biraraya geldi. Canik Kültür Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Bal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ile Başkan Yardımcısı Alican Usta’nın da yer aldığı toplantıda gençlerle tek tek ilgilenen ve onlarla sohbet eden Başkan Genç, belediye olarak en öncelikli konularının eğitim ve gençlik olduğunu söyledi. Genç, daha güçlü bir Türkiye’nin yerli ve milli hafızaya sahip bir gençliğe bağlı olduğunu söyledi.

‘GELECEĞİN LİDERLERİ’
Türkiye’nin en büyük gücünün gençlik olduğuna işaret eden Başkan Genç, “Gençlerle bir araya geldiğimiz toplantılar beni daha çok heyecanlandırıyor. İstiyoruz ki; 21 yaşında çağ açıp, çağ kapatan Fatih’in torunları yarınlara daha donanımlı şekilde hazırlansın. Bunun için eğitime ve gençliğe çok önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki gençlerimiz, şanlı tarihimizin mirasçıları, geleceğin kılavuzu ve liderleridir. Modern dünyaya, bilime, sanata, spora ve kültüre sırtını dönmeyen, milli ve manevi değerleri özümseyen gençler inşallah yarınlarımızı daha da güzel inşa edecekler. Ancak bu yerli ve milli bir hafızaya sahip olmaktan geçiyor” dedi.

‘EN BÜYÜK GÜÇ BİLGİDİR’
Yeni dünyada bilginin önemine de vurgu yapan Başkan Genç, “Eğer Türkiye’yi geleceğin en önemli güçlerinden biri haline getirmek istiyorsak, bunun yolu bilgiden, bilgiye sahip olmaktan geçiyor. 3. bin yılın başında bilgiye sahip olan, bilgiyi üreten, bilgiyi kullanan ülkeler bir adım öne geçiyor. Artık top, tüfek, tank değil, bilgi iş görüyor. En büyük güç bilgidir. Onun için bilgi toplumu olma yolunda çok daha büyük gayret göstermemiz gerekir. Türkiye’yi bilgi toplumuna dönüştürecek her projeye desteğimiz artarak devam edecek. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerin önünü açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘ÖNCE YERLİ VE MİLLİ OLMAK LAZIM’
Gençlerin şehrin ve ülkenin sorunlarına duyarlı olması gerektiğini de dile getiren Başkan Genç, “Bu topraklarda Türk milletinin güçlü olmasını istemeyen güçler var. Millet olarak uyanık olmalıyız. Gençlerimiz milli ve manevi değerlerimize ne kadar sıkı sıkıya sarılırsa, toplumumuz ve ülkemiz de o kadar güçlü olur. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Gençlerimizin vatan, bayrak, millet sevgisine sahip olması, milli ve manevi değerlere sahip çıkması geleceğimiz açısından çok önemli. 15 Temmuz’u yapanların çoğu kariyer sahibiydi. Bu nedenle kariyerden önce milli olmak lazım” şeklinde konuştu.

‘ÜRETEN ÜLKE OLMALIYIZ’
Gençlerden sürekli kendilerini geliştirmelerini de isteyen Başkan Genç, şunları söyledi: “Bugün hayalin bilgiye, bilginin makinaya dönüştüğü 4’üncü  sanayi devrimini yaşıyoruz. Bu nedenle zihin yapımızı da 4. seviyeye çıkarmalıyız. Önce hayal edeceğiz, hayali bilgiye, bilgiyi akıllı makineye dönüştüreceğiz. Bugün bilgi üreten ülkeler aktör olabiliyor. Bunun için mutlaka üreten olmalıyız. Çünkü bu devirde ürettiğiniz kadar değerlisiniz. Bilişim çağında gençlerimiz oynadıkları oyunların yazılımlarını yapabilmelidir. Biz de belediye olarak yaptığımız eğitim, kültür, sanat ve spor yatırımları ile daha donanımlı, yerli ve milli hafızaya sahip bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz “dedi.

Canik Kültür Merkezi’ndeki programın ardından öğrenciler Canik Belediye Hizmet binasında Başkan Osman Genç’in misafiri oldular.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ