SON DAKİKA

Bafra Havadis

BAFRA CUMHURİYET MEYDANI BEĞENİLDİ

Bu haber 12 Ocak 2018 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAFRA CUMHURİYET MEYDANI BEĞENİLDİ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,”20 yıl önce yapılan Cumhuriyet Meydanı parkını tamamen yeniledi. Yenilenen park vatandaşlar tarafından beğenildi”dedi. 

Çevreci bir anlayışa sahip olduklarını ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ,”Çevre bizim değil gelecek nesillerimizindir. Bu nedenle ağaçlandırma, bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmalarına önem veriyoruz “dedi.

20 YIL ÖNCE PARK HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜ
Her yıl 150 bin adet mevsimlik çiçeklendirme ile bin adet ağaç diktiklerini belirten Başkan Şahin,” Alparslan Mahallesinde 4 bin m² Sedir ormanı, İshaklı mahallesinde 10 bin m²’lik çam ormanı oluşturduk. Kent Ormanı çalışmalarını başlattık. Cumhuriyet meydanımız ise 20 yıl önce park haline dönüştürülmüştü. Yapılan her güzel eseri kalıcı hale getirmek için bakım, tadilat gibi çalışmaların yanında zamanı geldiğinde yenilenmesi gerekir. Bizde bu yenilemeyi yaptık ”diye konuştu.

BUNDAN AYRICA MUTLULUK DUYDUM
Ferah bir ortam sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Şahin,”  Yeşilliğe önem verdik. Kaldırımlar oluşturduk. Havuzun içini yeniledik. Halkımızın memnun olduğunu müşahede ettim. Bundan ayrıca mutluluk duydum. İlk gündem itibaren çevre, park, çocuk oyun grupları, fitnes alanları oluşturmaya çok önem verdik. 81 Çocuk oyun grubu kurduk. 7 yeni park yaptık, bazı parklarımızı da yeniledik. Yeni park hazırlıklarımız da devam ediyor” dedi.
Köksal ÖNER

Etiketler :
Örnek Resim
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA