Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA CUMHURİYET MEYDANI BEĞENİLDİ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,”20 yıl önce yapılan Cumhuriyet Meydanı parkını tamamen yeniledi. Yenilenen park vatandaşlar tarafından beğenildi”dedi. 

BAFRA CUMHURİYET MEYDANI BEĞENİLDİ

Çevreci bir anlayışa sahip olduklarını ifade eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ,”Çevre bizim değil gelecek nesillerimizindir. Bu nedenle ağaçlandırma, bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmalarına önem veriyoruz “dedi.

20 YIL ÖNCE PARK HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜ
Her yıl 150 bin adet mevsimlik çiçeklendirme ile bin adet ağaç diktiklerini belirten Başkan Şahin,” Alparslan Mahallesinde 4 bin m² Sedir ormanı, İshaklı mahallesinde 10 bin m²’lik çam ormanı oluşturduk. Kent Ormanı çalışmalarını başlattık. Cumhuriyet meydanımız ise 20 yıl önce park haline dönüştürülmüştü. Yapılan her güzel eseri kalıcı hale getirmek için bakım, tadilat gibi çalışmaların yanında zamanı geldiğinde yenilenmesi gerekir. Bizde bu yenilemeyi yaptık ”diye konuştu.

BUNDAN AYRICA MUTLULUK DUYDUM
Ferah bir ortam sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Şahin,”  Yeşilliğe önem verdik. Kaldırımlar oluşturduk. Havuzun içini yeniledik. Halkımızın memnun olduğunu müşahede ettim. Bundan ayrıca mutluluk duydum. İlk gündem itibaren çevre, park, çocuk oyun grupları, fitnes alanları oluşturmaya çok önem verdik. 81 Çocuk oyun grubu kurduk. 7 yeni park yaptık, bazı parklarımızı da yeniledik. Yeni park hazırlıklarımız da devam ediyor” dedi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ