Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Tarım Bakanı Fakıbaba Bafra Ovası’nda!

Samsun’un Bafra Ovası’nda üreticilerin sorunlarını dinleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, “Üreticiye hayranım, siz olmazsanız biz olmayız” dedi.

Tarım Bakanı Fakıbaba Bafra Ovası’nda!

YILDA 2 KEZ DESTEK

Türbe Mahallesi’nde lahana tarlasında üreticilerin sorunlarını dinleyen Bakan Fakıbaba’ya, üreticiler maliyetlerin fazla olması nedeniyle işin içinden çıkamadıklarını söyledi. Bakan Fakıbaba, “2017’de ortalama 4 lira 70 kuruş olarak mazot hesap edilmiş ve bunun 4 lira 70 kuruşun yüzde ellisi verilecek. Bundan sonra destekler nisan ve ekim aylarında verilecek. Dikerken ve bir de hasadı alırken başkalarına muhtaç olmamanız için yılda 2 kez destek verilecek” dedi.

‘BİZ SİZİN EMRİNİZDEYİZ’

Hükümetin, üreticinin, tüketicinin ve sanayicinin hizmetinde olduğunu söyleyen Fakıbaba, “Üreticiye hayranım. Siz olmazsanız biz olmayız. Sen üretmeseydin ben sabah kahvaltı yapamazdım. Öğlen yemek de yiyemezdim ve 80 milyon da yiyemezdi. Bunun herkes farkında. Bizim hükumetimiz bunun çok farkında. Biz üreticiye çok büyük önem veriyoruz. Tüketiciye çok büyük önem veriyoruz. Arada samimi esnaf, sanayici olanlara çok önem veriyoruz. Bu ülke bizim. Biz sizin emrinizdeyiz. Yaptığımız bütün düzenlemeler sizin için” diye konuştu.

Bakanların programına ayrıca Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Belediye Başkanı Zihni Şahin, oda başkanları, daire amirleri ve üreticiler katıldı.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ