SON DAKİKA

Bafra Havadis

SAMSUN’DA ÖRNEK PROJE

Bu haber 06 Aralık 2017 - 8:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SAMSUN’DA ÖRNEK PROJE

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi,Samsun Anadolu Lisesi ve Teknepınar İkokulu öğrencileri “Kardeş Sınıf” olarak kaynaştırdı.

Samsun Anadolu Lisesi 11/TM öğrencileri sosyal sorumluklarını yerine getirmek için Canik Türk Kızılayı’nın aracılığı ile Teknepınar İlkokulu 3/A sınıfı tespit edildi.Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla kırtasiye malzemesi satın aldı. Okul Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Öğretmen İlkay Ökyar desteği ile alınan malzemeler Anaokulundaki öğrenciler için oyuncaklar temin edildi. Türk Kızılayı Canik Şubesi öğrenciler için Meyva Suyu ve Kek ikramında bulunurken her öğrenciye verilmek üzere uçurtmalar bırakıldı.Anaoukulu öğrenciler için oyuncaklar hazırlandı. Okulda yapılan hazırlıklar teslim edilirken Anadolu Lisesi Lisesi Öğrencileri kardeşlerine tek tek ikramda bulunuldu. Oyuncaklar dağıtıldıktan ve kırtasiye malzemeleri teslim edildikten sonra öğrenciler hep birlikte oyunlar oynadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,İlçe Emniyet Müdürü Salih Öztürk, Samsun Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Akmeşe katılımı ile Gerçekleşen programda öğrencilerin kaynaşması sağlandı.

ÖĞRENCİLER BİBİRİYLE KAYNAŞTI
Türk Kızılayı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “Türk Kızılay Üyesi Bir ailenin  kızı olan Samsun Anadolu Lisesi Öğrencisi Sinem Atıcının Sosyal Sorumluluk gereği bizden talepte bulunarak değerli hocaları  İlkay Ökyar hanımın desteği ile gelen talebi  bizde destekledik. Geleceğimiz olan öğrencileri kaynaştırmak onları birbirleri kucaklaştırmak bizim vazifemiz.Katılan  başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüze İlçe Emniyet Müdürümüze  bu kaynaşmaya ortak oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

GÜZEL BİRLİKTELİK SAĞLANDI
Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar ise, “Sosyal sorumluluğunu yerine getiren sessiz kalmayan kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışan Türk Kızılayı Canik Şubesine öğrencilerini teşvik eden Samsun Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve İlkay Ökyar  ile çok değerli öğrencilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.
Köksal ÖNER

Etiketler :
Örnek Resim
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA