Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ANKARA’DA CANİK DAMGASI

Ankara’da düzenlenen 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’na Samsun Canik Belediyespor damga vurdu. Takım halinde şampiyon olan sporcular, toplamda 4 şampiyonlukla döndü.

ANKARA’DA CANİK DAMGASI

Samsun Canik Belediyespor sporcuları şehre yeni şampiyonluklar kazandırmaya devam ediyor. Kulüp sporcuları basketbol, atletizm, güreş gibi bir çok dalda ulusal ve uluslararası başarılar elde ederken, badminton sporcuları da Ankara’dan yeni şampiyonluklarla döndü. Ankara’da düzenlenen 13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Tek Erkekler, Çift Erkekler ve Karışık Erkekler branşlarında şampiyon olan sporcular, takım halinde de 1. oldu.

3 DALDA VE TAKIM HALİNDE ŞAMPİYON
Adeta Samsun Canik Belediyespor Kulübü sporcularının damga vurduğu şampiyonada, Tek Erkeklerde Anıl Atan şampiyon olurken, Çift Erkekler kategorisinde Anıl Atan ve Miraç Kantar altın madalya aldı. Karışık Çiftlerde ise kulüp sporcuları Mirac Kantar ile Elmasnur Şencan Şampiyonluğu kimseye kaptırmadı. Kulüp sıralamasında Samsun Canik Belediyespor Kulübü’nün 1. olduğu şampiyonada ayrıca antrenör bazında da kulübün badminton antrenörü Ömer Aydoğmuş 2’inci oldu.

CANİK, SPORDA MARKA
Türkiye Şampiyonu olan sporcuları ve antrenör Aydoğmuş’u tebrik eden Canik Belediye Başkanı ve Samsun Canik Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Osman Genç, “Canik, artık sporda marka olmuştur. Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcularımız şehrimizin adını duyuruyor. Sporcularımızın ve takımlarımızın elde ettiği başarılarla şehrimizin tanıtımına katkı sağlıyoruz” dedi.

Desteklerinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür eden Badminton Antrenörü Ömer Aydoğmuş da, elde ettikleri başarılarla kendilerine sunulan imkanların karşılığını vermeye çalıştıklarını söyledi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ