Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRK KIZILAYI’NIN ÇAĞRISINA BÜYÜK ANADOLU HASTANESI’NDEN DESTEK

TÜRK KIZILAYI’NIN ÇAĞRISINA BÜYÜK ANADOLU HASTANESI’NDEN DESTEK

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri sağlık çalışanları Genel Müdür Güner Armutlu öncülüğünde 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. yıldömününde hayatını kaybeden deprem şehitlerinin anısına kan bağışında bulundu.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım’ın, geçtiğimiz günlerde, azalan kan bağışları sonucu bölgede kan ve kan bileşenleri stoklarının kritik seviyelere düştüğünü ifade ederek yaptığı ‘Kan bağışı’ çağrısına Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’nden destek geldi. Hastane Genel Müdür Güner Armutlu öncülüğünde sağlık çalışanları İstiklal Caddesi’nde bulunan Türk Kızılayı Kan Alma merkezi’nde kan bağışında bulundular.

UNUTMAMAK GEREKIR KI KAN ACIL DEĞIL, SÜREKLI IHTIYAÇTIR
Sosyal sorumluluk bilinciyle düzenli olarak kan başığında bulunduklarını belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdür Güner Armutlu, “Şahsım ve hastane çalışanları Türk Kızılayı’na düzenli olarak kan bağışında bulunuyoruz. Fakat bu sefer hem Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım’ın kan başığı çağrısına hemde 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 18. yıldömününde hayatını kaybeden deprem şehitlerimizin anısına böyle anlamlı bir etkinlikte kan bağışında bulunduk. Unutmamak gerekir ki kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Yaptığımız bu bağışla, Türk Kızılayı’nın kan stoklarına bir nebze fayda sağlıyacağını düşünüyorum. Bu düşünceler içinde duyarlı vatandaşlarımızı kan bağışı yapmaya davet ediyorum.” dedi.

KAN ALMA MERKEZIMIZDE KAN BAĞIŞINDA BULUNDULAR
Sıcakların artması kan bağışı faaliyetlerini büyük oranda etkilediğini ifade eden Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ise, “Azalan kan bağışları neticesinde kan ve kan bileşenleri stokları azalmıştır. Geçen sürede kan bağışlarındaki azalmanın devam etmesi neticesinde kan stokları kritik seviyelere düşmüştür. Geçtiğimiz hafta yaptığımız kan bağışı çağrısına Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yine duyarlılık göstererek İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Kan Alma Merkezimizde kan bağışında bulundular. Genel Müdür Güner Armutlu ve hastane çalışanlarına bu anlamlı bağışları için teşekkür ediyor. Samsunlu hemşehrilerimizi kan bağışı yapmaları için çağrıda bulunuyorum” diye konuştu.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ