Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

“Evdeki Hayatlar Projesi”

“Evdeki Hayatlar Projesi”

Basın İlan Kurumu (BİK) İl Müdürlüğü, “Evdeki Hayatlar Projesi” ile evde sağlık hizmetleri alan vatandaşların memnuniyetini kamuoyuna duyuruyor.

BİK tarafından sürdürülen, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği, Halk Sağlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüklerince desteklenen proje kapsamında BİK İl Müdürü Mustafa Bayraktar, gazetecilerle İlkadım ilçesinde yaşayan, geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yatağa bağımlı şekilde sürdüren 84 yaşındaki Ayşe Şener’i ziyaret etti.

Proje ile toplumsal bilinç oluşturmayı amaçladıklarını vurgulayan Bayraktar, insanların duygularına tercüman olduklarını, güzel geri dönüşler aldıklarını söyledi.

Proje kapsamında Samsun‘da belirledikleri 10 aileyi ziyaret edeceklerini bildiren Bayraktar, “Toplumsal bilinci zaman içinde çok daha fazla oluşturacağımıza inanıyoruz. Hastalarımıza devlet her yardımı yapıyor. Doktorlar geliyor, rutin muayenelerini yapıyor. Biz de bunları kamuoyuna duyurabildiğimiz sürece toplumsal bilinci oluşturup ayakta tutacağız.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 37 yıl öğretmen ve idarecilik yaptıktan sonra emekli olan Şener ise hayatını eğitime adadığını, bu nedenle hiç evlenmediğini aktardı.

Emekli olduktan sonra göğüs kanseri nedeniyle iki kez ameliyat olduğunu, 7 yıldır yatağa bağımlı şekilde yaşadığını belirten Şener, “Düzenli olarak doktorlarımız geliyor. Uygulamadan çok memnunuz. Devletin sağladığı bu imkanı önemsiyorum.” dedi.

 AA
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ