Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

BAŞKAN GENÇ, KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU

Canik’te 2016-2017 eğitim-öğretim dönemini tamamlayan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karne heyecanı yaşarken, Başkan Osman Genç de, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Yeni Türkiye’yi gençlerin inşa edeceğini belirten Genç, kariyerden önce milli ve yerli olmanın önemine dikkat çekti.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminin sona ermesi nedeniyle Canik Fatih İmam-Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. Okulda öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılaşan Başkan Genç, onlarla bol bol sohbet etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bakiye Can Usta, Başkan Yardımcısı Alican Usta, Gazeteci-Yazar Mustafa Genç, Fatih İmam Hatip Ortaokulu Zekeriya Özkan’ın da yer aldığı karne töreninde, öğrencilere karnelerini ve ödüllerini veren, ardından nasihat eden Başkan Genç, “Milli ve yerli olmak kariyerden önce gelir. Yeni Türkiye’yi siz gençler inşa edeceksiniz” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GÜCÜ GENÇLER’
Konuşmasında Yeni Türkiye’nin en büyük gücünün gençler olacağına vurgu yapan Genç, “Gençlerimiz Türkiye’nin istikbalidir. Sizler şehrimizin ve ülkemizin en büyük zenginliğisiniz. Bizler yerelde 2023 Samsun’unu biçimlendiriyoruz. Bizler aynı zamanda bir yandan 2071 Türkiye’sinin temellerini atıyoruz. Sizler ise 2071-2099 Samsun ve Türkiye’sini şekillendireceksiniz. Okuyan, düşünen, üreten, bölgesindeki sorunlara ilgi gösteren, yerinde saymayan bireyler olun. İletişim telefon ve sosyal medya demek değildir. Şehrimize, ülkemize ve insanlığa faydalı fikirler geliştirin. Belediyemizde kurduğumuz Proje Geliştirme Birimi sizlerden gelecek fikirlere her zaman açık” diye konuştu.

‘KARİYERDEN ÖNCE MİLLİ OLUNMALI’
Gençler için eğitime 38 milyon liranın üzerinde yatırım yaptıklarına vurgu yapan Başkan Genç, “Gençlerimiz için kültür ve eğitim merkezleri yaptık. Bugün Canik’te hayata geçirdiğimiz eğitim, kültür, sanat, spor alanlarındaki tesislerimizden 5 binin üzerinde gencimiz yararlanmaktadır, Bunlardan mutlaka sizler de yararlanın. Ayrıca ilçemizde eğitim altyapısı sorununu çözdük. Yine 7 olan eğitim yuvası sayısını 27’e yükselttik. Okullarımızın fiziki ve teknolojik eksikliklerini giderdik. Gençlerimize sadece okuyup, vatanına, milletine, ülkesine hayırlı, vatanperver, milli ve yerli bireyler olmak düşüyor. Şunu unutmayın kariyerden daha çok milli ve yerli olmak önemli. Bunun örneğini 15 Temmuz’da gördük. Nice kariyer sahibi insanlar vatanlarına ve milletine ihanet etti. İnşallah biz gençlerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştiriyoruz” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERE KARNELERİNİ DAĞITTI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar da, öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu. Konuşmaların ardından Başkan Osman Genç, öğrencilere karnelerini dağıttı. Başkan Genç, eğitim-öğretim döneminde başarı elde eden öğrencilere de ödüllerini verdi. Öğrenciler, sevgi gösterisinde bulundukları Başkan Genç ile bol bol fotoğraf çekindi.
Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ