Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HAYATIMIZDAKİ ENERJİ VAMPİRLERİ (ENERJİ EMİCİLER)

Sabah çok neşeli ve enerji dolu kalktığınız halde Gün içinde yaptığınız bir görüşmeden sonra enerjinizin tükendiği, kendinizi yorgun , bitkin ve keyifsiz hissettiğiniz oldu mu hiç?

HAYATIMIZDAKİ ENERJİ VAMPİRLERİ (ENERJİ EMİCİLER)

Sabah çok neşeli ve enerji dolu kalktığınız halde Gün içinde  yaptığınız bir görüşmeden sonra enerjinizin tükendiği, kendinizi yorgun , bitkin ve keyifsiz hissettiğiniz oldu mu hiç?

Evet bir çoğumuzun karşılaştığı bu durumun adı enerji vampirleri yani enerji emiciler. Bu bazen yakın arkadaşımız bazen iş arkadaşımız bazen eşimiz, ebeveynlerimiz , akrabalarımız veya başka biri olabiliyor hayatımızda.

Çevrenizde sürekli sorun anlatan, size sürekli eleştiride bulunan, sürekli eksikliklere odaklanan, işi size düştüğü zaman sizi arayıp ilgi gösteren, sürekli mağdur görünüp sizden geçinen, her zaman kendisini öven kendisinden bahseden ve bu huyundan uyarmanıza rağmen vazgeçmeyen birileri varsa onlardan uzaklaşmanız mesafe koymanız gerekir. Eğer mesafe koymazsanız bir süre sonra kendinizi bitmiş tükenmiş hayat amacınızı bırakıp bezgin bir hale gelmiş hisseder, sizler de olumsuz düşünmeye başlarsınız.

Bu durumun farkına varmazsak önlem almazsak eğer etrafımıza aynı tip insanları çekmeye başlarız.

Çünkü biz hangi enerjiyi yansıtırsak etrafımızda da o frekansta insanlar gelebilir. Bunu radyo frekansı gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki aracınızda frekansını  ayarladığınız FM dışında diğer Radyo kanalları çalmıyorsa bizlerde frekansımız neyse o frekansta insanları hayatımıza çekeriz.

Biz insanlık olarak hepimiz enerjisel  anlamda birbirimize eterik bağlarla bağlıyız. İnsanlarla iletişim kurduğumuz zaman bu bağlarla birbirimize enerji akımı gerçekleştiririz. Bazen insanlar bilerek bazen de  farkında olmadan enerjimizi emerler.

Uzun yıllar evli olan çiftlere baktığımızda birbirlerine ne kadar benzediklerini görürüz. Bunun nedeni enerjisel anlamda birbirleriyle oluşturdukları bağ nedeni  ile karakterlerinin birbirlerine geçmesidir.

Negatif insanlarla sürekli  birlikte olduğumuz zaman  kendimize güveniniz sarsılabilir, stresli ve gergin hissedebilir, cesaretimiz kırılabilir, yapmayı düşündüğümüz bir proje veya iş varsa bütün şevkimiz kırılabilir, kendimizi kötü hissederiz.

Thomas  Steans  Eliot’un sözüyle açıklamak istiyorum. “Negatif insanlara maruz kalmak, radyasyona maruz kalmak gibidir; kısa süreli düşük dozlara dayanabilirsiniz; ancak sürekli maruz kalmak sizi öldürür.”

Çünkü belli bir süre sonra sizin de enerjiniz aşağıya çekilir. Yaşam enerjiniz tükenmeye başladığında  belli bir süre sonra ruhsal anlamda depresyona girmenize ve bedensel olarak ta hastalanmanıza yol açabilir.

Hayatımızdaki bu tür insanların farkına varıp hayatımızdan çıkarmalıyız, çıkarılamıyorsa bile daha az görüşmeli uzaklaşmalıyız.

Kendinizi iyi hissettiren enerjinizi yükselten, birlikte keyifli zaman geçirdiğiniz hayat amacınıza yürümede size katkı olan insanlarla birlikte olduğunuzda bu tür olumsuz enerjiler sizi etkilemeyecektir.

Hayatınızın Kolaylık Neşe ve İhtişamla geçmesi dileğiyle.

 

Yaşam Koçu & Enerji Terapisti Yasemin AKYÜZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ