Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DARBE AKŞAMINI ANLATTI

3 ay önce Bafra’ya vekaleten atanan Bafra Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu’nu makamında ziyaret ettik. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede 15 Temmuz’u ve Bafra’yı konuştuk.

DARBE AKŞAMINI ANLATTI

Bafra Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, bizi Kaymakamlık makamında hoşgörü ve saygı ile karşıladı. Biz kendisinde bir samimiyet gördük. Bafra’ya gelmekten de son derece mutlu olduğunu Bafra halkı ile birlikte çalışmaktan hoşnut olduğunu kendisinden öğrendik.

 

KAYMAKAM TÜRKOĞLU BAFRA HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Bafra Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, darbe girişimine karşı İlçe Yeni Kent Meydanında sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan Bafra halkına teşekkür etti.

 

15 Temmuz’da ki darbe girişiminin devletin varlığına ve anayasal düzene karşı olduğunu, bunun duyulmasının ardından Bafra halkının caddelere çıktığını belirten Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu, şunları söyledi:

Bu hain kalkışmanın önünde canları pahasına devasa bir set oluşturmak adına Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan, demokrasiye bağlılıklarını ifade eden, evlerine gitmeyerek nöbet tutan, gayrimeşru kalkışmayı reddeden, devlete karşı besledikleri sevgi ve saygı duygularını dile getiren; Bafralı halkımıza göstermiş oldukları bu cesur, anlamlı ve vefakar davranışlarından dolayı şükran, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Ayrıca yurt genelinde bu uğurda hayatlarını feda eden demokrasi şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

KAYMAKAM TÜRKOĞLU DARBE AKŞAMINI ANLATTI

Bafra Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, darbe akşamı yaşadıkları heyecanı şöyle anlattı; “Ben Sayın Halis Arslan bey’in emekli olduktan sonra vekaleten 21 Haziran’da Bafra’da ki görevime başladım. Yani darbe öncesi Bafra’da ki görevimin başındaydım. 15 Temmuz akşamı ise saat 21:30 sıralarında darbe girişimi ile ilgili bazı dostlarımdan telefonlar aldım, önemli görüşmeler yaptık. Biz bu görüşmeleri yaparken, televizyonlar darbecilerin tanklar ile Boğaziçi köprüsünde trafiği durdurduğunu da izliyordum.

Çoğu kişi bunun darbe girişimi olmadığını iddia ediyordu. Geçmiş tecrübelerime dayanarak bunun bir darbe girişimi olduğuna kanaat getirdim. Zaten bu konuda telefon trafiğim de devam ediyordu. Samsun Valimiz İbrahim Şahin’de bir kaç kez konu hakkında telefon görüşmesi yaptık, istişarelerde bulunduk. Vali bey’inde darbe girişimi ile ilgili bilgisinin olduğunu öğrendim.Bunun üzerine alel acele Jandarma Bölük Komutan Vekilini ve Emniyet Müdürünün Vekilini Kaymakamlığa davet ettim. Darbe akşamı İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı izindeydiler. Biz bu arkadaşlarımız ile birlikte yoğun bir çalışma içerisine girdik. Biz Türkiye’nin tüm İl ve İlçelerinde olduğu gibi olası bir darbe girişimine Bafra’da da geçit vermedik.Devletimizin Bafra’da ki Kaymakamı olarak ülkemizi çetelere teslim etmeyecektik, etmedikte. Kaymakamlıkta o akşam kriz yönetimini topladık. Halkımızı meydanlara davet ettik. Bulvar caddesinde toplanan binlerce Bafralı vatandaşımız “Darbe girişimine hayır” dedi. Anlayacağınız Bafra halkı iradesine sahip çıktı” diye konuştu.

 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM “HÜKÜMETE KARŞI BİR KALKIŞMA GİRİŞİMİ VAR”

15 Temmuz akşamı darbe girişimi ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım, Valilere ve Kaymakamlara dikkatli olmaları gerektiğini, hükümete karşı bir kalkışma girişimi var açıklaması ile hemen teyakkuza geçtiklerini de hatırlatan Kaymakam Hacı İbrahim Türkoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk Devletidir. Çetelere teslim olmaz! Yine hatırlayacak olursanız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı, milletimize karşı, çok alçakça bu hainler bir plan düzenledi. Ve sağ olsun yüce milletimiz halkımız buna geçit vermedi” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ