Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ’TEN 30 AĞUSTOS MESAJI

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türk Milleti’nin 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıktığını belirtti.

BAŞKAN GENÇ’TEN 30 AĞUSTOS MESAJI
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türk Milleti’nin 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıktığını belirtti.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk Milleti için büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Kurtuluş Savaşı’nda Türk Milleti’nin ferasetini, bütünlüğünü, bağımsızlık ve özgürlük aşkından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğine vurgu yapan Başkan Genç, o gün olduğu gibi bugün de bir takım iç ve dış mihrakların aynı oyunlar ile ülkemizi yıpratmaya çalıştığına dikkat çekti.
‘TÜRK MİLLETİ EGEMENLİĞİNİ İLAN ETTİ’
Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda kaderini kendi elleriyle çizdiğini ve kayıtsız şartsız egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiğini söyleyen Başkan Genç, “Aziz milletimizin en önemli değerlerinden olan özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği cansiperane mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 94. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. Türk milleti ve ordumuz; 30 Ağustos Zaferi’yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Bugün de, milletimiz birlik ve beraberliğiyle tüm zorlukların üstesinden gelmektedir” dedi.
’15 TEMMUZ’DA YENİ BİR ZAFER’
Türk Milleti’nin 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıktığını belirten Genç, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bir benzerini 15 Temmuz’da yaşadık. Terör ya da başka hiçbir güç birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacak. Türk Milleti bu oyunlar ve saldırılar karşısında hep dik durmuştur. 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da bu oyunlara karşı Türk milleti yeni bir zafer kazanmıştır. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milli mücadele ruhuyla, kurşunlara, tanklara göğüslerini siper ederek bastıran aziz halkımız, milli egemenliğe ve demokrasiye olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha yüksek sesle haykırmıştır” ifadelerini kullandı.
‘ŞEHİTLERİ ŞÜKRANLA ANIYORUZ’
Bu şanlı zaferin, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olduğunu ifade eden Başkan Osman Genç, şunları söyledi: “Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ