Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, SAMSUN’A 2. VE 3. DEVLET ÜNİVERSİTESİ ŞART

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Kurumların başarısı, şehrin başarısını artırır. Şehrimize birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Samsun’u 2., hatta 3. Devlet üniversitesi şart” dedi.

BAŞKAN GENÇ, SAMSUN’A 2. VE 3. DEVLET ÜNİVERSİTESİ ŞART
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Kurumların başarısı, şehrin başarısını artırır. Şehrimize birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Samsun’u 2., hatta 3. Devlet üniversitesi şart” dedi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, OMÜ Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Yardımcısı Alican Usta’nın da bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Bilgiç ve Başkan Genç, görüş alışverişinde bulundu, karşılıklı ilişkilerin gelişerek devam etmesini diledi. OMÜ’nün Samsun için önemine dikkat çeken Başkan Genç, üniversitenin yeni rektörü Bilgiç’e hayırlı olsun temennisinde bulundu ve yeni görevinde başarı diledi.
‘ŞEHRİN ÖNEMLİ DİNAMİKLERİNDEN’
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin Samsun’un en önemli lokomotiflerinden birisi olduğunu belirten Başkan Osman Genç, “OMÜ, eğitim kalitesi ve hayata geçirdiği önemli projeler ile şehrimizin en önemli dinamiklerinden biri haline gelmiştir. Vereceği eğitim-öğretim, yapacağı bilimsel araştırmalar ile ülkemizin ve şehrimizin 2023 vizyonuna ulaşmasına katkıda bulunacağına inancımız tamdır. Canik Belediyesi olarak, önümüzdeki dönemde ortak çalışmalarımızın daha da ivme kazanacağını düşünüyoruz” dedi.
‘2. VE 3. ÜNİVERSİTE ŞART’
Samsun’un geleceğinin ikinci, hatta üçüncü devlet üniversitesinde olduğunu söyleyen Başkan Osman Genç, “Samsun’u mutlaka üniversiteler şehri yapmalıyız. Bunu biran önce hayata geçirmeliyiz. Yeni üniversiteler demek gelişim demek, istihdam demek. Biz Canik Belediyesi olarak ilçemizde iki adet üniversite alanını planladık. Üniversitelerin sayısını bu şehirde mutlaka artırmalıyız. Şehrimize ikinci ve üçüncü devlet üniversitelerini kazandırmak için Canik Belediyesi olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağız” diye konuştu.
‘OMÜ-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ’
Üniversitelerin şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında geldiğini dile getiren Başkan Genç, “Ondokuz Mayıs Üniversitesi şehrimiz açısından büyük avantajdır. Bu bağlamda üniversitemizle şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bizim için de büyük onur vesilesi olacaktır. Üniversitemizin değerli bilim adamlarının görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.
‘KURUMLARIN BAŞARISI, ŞEHRİN BAŞARISINI ARTIRIR’
OMÜ’nün Samsun’un en önemli markalarından biri olduğuna işaret eden Genç, “Üniversitemiz, Belediyemizle birlikte hareket eden, çalışan ve şehrimiz açısından büyük önem taşıyan bir kuruluşumuzdur. Sayın Sait Bilgiç hocamızın, bu işi en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz ve kendisinin yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Çünkü kurumların başarısı, şehrin başarısını artırır. Şehrimize birlikte güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.
‘BİR KONSEPT ÜNİVERSİTE İSTİYORUZ’
Başkan Genç’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite-şehir işbirliği açısından kamu kurum ve kuruluşlarıyla bağlantıların çok güçlü olmasının önemine değinen Rektör Prof. Sait Bilgiç de, 2”. Devlet Üniversitesi olarak konsept bir üniversitenin hayata geçirilmesini çok istiyoruz” dedi. Başkan Osman Genç ve Başkan Yardımcısı Usta ayrıca yeni Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Kuran ile OMÜ Genel Sekreterliği görevine atanan Doç. Dr. Menderes Kabadayı’yı da ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarı diledi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ