Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ESKİ MUHTAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YEMEKLİ MEVLİD OKUTUCAK..!

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası tüm yurtta devam eden FETÖ/PDY soruşturmaları devam ediyor. Türk halkı da bu gelişmeleri nefeslerini tutarak an ve an takip ediyor.

ESKİ MUHTAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YEMEKLİ MEVLİD OKUTUCAK..!

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası tüm yurtta devam eden FETÖ/PDY soruşturmaları devam ediyor. Türk halkı da bu gelişmeleri nefeslerini tutarak an ve an takip ediyor.

Türk Milleti 15 Temmuz akşamı hain darbe girişiminde onlarca insanını şehit verdi. Yüzlerce insanımız da gazi oldu. Türk Milleti adeta direkten döndü. Türk halkı vatan hainlerine geçit vermedi.

ESKİ MUHTAR’DAN ŞEHİTLERİMİZE YEMEKLİ MEVLİD VERİLECEK

Asma Çam 2 dönem muhtarlık yaptı. Köyüne başta Vali olmak üzere Kaymakamlara kadar Halkıda ilave ederek sosyal etkinlikler düzenledi. Köyünü çok seviyordu. Halbuki muhtarlıktan o dönemde para da almıyordu. 10 yıl muhtarlık yaptıktan sonra muhtarlığı bıraktı. Buna rağmen köyü için köylüsünü çok sevdiği için mücadelesini vermekten geri durmadı. Kim bu muhtar. HALİL SARIUSTA arkadaşımızdan söz ediyoruz. Tam bir Vatan perver. Onun için olmasa olmaz Devlet, Bayrak ve çok sevdiği Milletidir. Bizi Bafra Gazeteciler Derneğin de ziyaret etti. Muhtarla 10 yıllık muhtarlık döneminde birlikte çalışmıştık. Köyünü yaptığımız çekimlerle dünya ya tanıtmıştık. Ama o, hizmetten geri duracak gibi değil. 15 Temmuz akşamı çok etkilenmiş. Darbeyi televizyonun dan sabaha kadar izlemiş. Çok etkilenmiş. Sabah ezanı okunduğunda aracına binerek olayları yakından takip etmek için Samsuna gitmiş. Buradaki Halkla bir araya gelerek caddeler de sokaklar da yer alarak vatan hainlerini protesto etmiş. Bu Cumhurbaşkanın sokaklardan geri durun değinceye kadar eylemini sürdürmüş. Hala içi kıpır kıpır. Bizi ziyaret ederek köyün de bin beşyüz veya iki bin kişinin katılımıyla Devletimiz Şehitlerimiz Yüce Türk büyüklerimiz için Mevlid okutacağını söyledi. Bunu söylerken de heyecan içerisindeydi. Vatan perverlik gözlerinden okunuyordu. Hele Şehitlerimiz onlar var ya onlar onları ağzından düşürmüyor. Şöyle diyor “Onlar bu ülke için bu vatan için bu millet için şehit oldular. Hepimiz için şehit oldular ben şimdi kalkıp iki bin kişiye yemekli mevlid verecem. Bu onlara onların yaptıklarının yanında az bile” dedi.

MEVLİD ASMAÇAM’ DA GERÇEKLEŞECEK

Eski muhtar Halil SARIUSTA arkadaşımız bu konuyla ilgili bizden bilgiler aldı. Neler yapabiliriz dedi. Hatta şöyle konuştu “ Evimin önünde kurban edilecek bir tosun var tamı tamına 300 kilo bunu mevlid’de halkımıza taktim edeceğiz. Bu arada Devlet büyükleremizi de tek yumruk olmak için Asmaçama davet edeceğiz. Evet Asmaçam Bafra’ya biraz uzak tamı tamına 40 kilometre. Samsun’a da 40 kilometre. Yol önemli değil şehitlerimizin yolu önemlidir. Bizde Trük milleti olarak onların yolundan gitmeliyiz. Geri vites yapmamalıyız. Çünkü hainler pusuya çekilmişler boşluk arıyolar. Onları bu birlikteliğimizle kendi kazdıkalrı kuyuya defnedeceğiz. Ben Asmaçamın eski muhtarı bir evladı olarak milli duyguyu bil hassa 15 Temmuz akşamından sonra daha da fazla yaşamaya başladım. Zira bu FETÖCULAR bu hainler aslında “ UYUYAN BİR DEVİ UYANDIRDILAR” bu Trük Halkının uyanışıydı. Bu uyuyanışta hiç kuşkusuz Cumhurbaşkanımızın reisimiz Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın önderliği ve mesajı çok önemliydi. ALLAH (CC) başta ondan olmak üzere Başbakanımız, Bakanlarımız, Millet Vekillerimiz, meclis bombalanmasına rağmen meclisi terk etmeyerek her biride gazi olmuşlardır. Mevlid le ilgili programa gelince mevlidimizi 28.08.2016 ağustos Pazar günü inşaallah nasip olursa büyük bir katılımla yapmayı hedefliyoruz. Bu vesile ile Başta Bafra Halkı olmak üzere tüm bölge Halkımız bu anlamlı bu manidar bu duygusal mevlidimize davet ediyoruz. Tabi başta Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere Tüm Devlet Büyüklerimizi Millet Vekillerimizi, Siyasi ayırım yapmaksızın parti temsilcilerini sivil toplum örgütlerini, Oda başkanlarını, Dernek Başkanlarını, Muhtarlarımızı ve siyasi partilerin hem yönetim kurulu üyelerini hem de meclis üyelerini sizlerin huzurunda bu büyük güne davet ediyoruz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ