Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TOK, AŞÇILIK OKULU ESNAF YETİŞTİRİYOR!

Aşçılık okulunu gezen Başkan Tok, İstihdam garantili Aşçılık Okulu’nun esnaf yetiştiren en prestijli projelerden birisi olduğunu kaydetti.

BAŞKAN TOK, AŞÇILIK OKULU ESNAF YETİŞTİRİYOR!
Aşçılık okulunu gezen Başkan Tok, İstihdam garantili Aşçılık Okulu’nun esnaf yetiştiren en prestijli projelerden birisi olduğunu kaydetti.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye olarak Samsun Lokantacılar Odası ortaklığında sürdürülen Aşçılık Okulu’nu ziyaret etti. Avrupa Birliği Hibe Projeleri destekli ‘Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor’ (MEMGE) projesi kapsamında 4 farklı alanda eğitimlerin verildiği Aşçılık Okulu’nu ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, sınıfları gezerek aşçı yardımcılığı, pasta yardımcılığı, pideci ve servis elemanı olarak yetiştirilen öğrencilerle görüştü.
ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı ile birlikte yaklaşık 80 öğrencinin deneyimli öğretmenler tarafından  eğitim aldığı Aşçılık Okulunda yapılan çalışmaları gören Başkan Tok, Aşçılık Okulu’nun esnaf yetiştiren önemli bir eğitim kurumu olduğunu söyledi. Aşçılık Okulu’nun paydaşı olarak eğitim alanının oluşturulması, düzenlemesi, tefrişatı gibi ciddi manada katkılar sağladıklarını ifade eden Başkan Erdoğan Tok, Belediye olarak topluma faydalı bireylerin yetiştirilmesi konusunda önceliklerinin olduğunu kaydetti.
AŞÇILIK OKULU İSTİHDAM GARANTİLİ
Aşçılık Okulunun kendi alanında en prestijli projelerden olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ” Aşçılık Okulu istihdam garantilidir. Burada profesyonel eğitmenler gözetiminde eğitim alan kursiyerler başarıyı yakalamak için büyük emek ortaya koyuyorlar. Burada ciddi emek var. Eğitimlerini tamamlamak için gayret gösteren kursiyerler önemli aşamalardan geçiyor. Burası, aşçıların, pastacıların ve servis elamanlarının yetiştirildiği bir okuldur. Buradan mezun olacaklar esnaf olarak istihdam hayatında yerini alacaklar ” diye konuştu.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ