Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN TOK,’ÜNİVERSİTELER ŞEHRİN LOKOMOTİFİDİR

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi şehrin lokomotifi olduğunu söyleyen Başkan Tok, Şehrin gelişmesi ve güzelleşmesi adına bilim adamlarının akademik çevrenin görüş ve önerilerine, üniversite ile birlikte kentin geleceğine dönük yeni projelere her zaman açık olduğunu kaydetti.

BAŞKAN TOK,’ÜNİVERSİTELER ŞEHRİN LOKOMOTİFİDİR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi şehrin lokomotifi olduğunu söyleyen Başkan Tok,  Şehrin gelişmesi ve güzelleşmesi adına bilim adamlarının akademik çevrenin görüş ve önerilerine, üniversite ile birlikte kentin geleceğine dönük yeni projelere  her zaman açık olduğunu kaydetti.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç’i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Tok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 12 Ağustos’ta  OMÜ rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Bilgiç’e ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu. Ziyarette bir süre sohbet eden Başkan Erdoğan Tok, Üniversitelerin şehirlerin lokomotifi olduğunu söyledi.
BELEDİYE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ ŞEHRE DEĞER KATACAKTIR
Yerel yönetimlerle üniversitelerin birlikte hareket etmesinin şehirlerin kalkınmasında önemli katkılar sağlayabileceğini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, ” 19 Mayıs Üniversitesi, şehrimizin en önemli simgelerinden birisidir.  Üniversiteler, şehrin kalkınmasında ve gelişmesinde lokomotif görevi üstlenecek kurumların başında gelmektedir. Üniversite ve şehrin diğer aktörleri ile işbirliğinin Samsun’a daha da değer katacaktır. Yerel yönetici olarak üniversitelerimizle birlikte şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi adına projeler üretmek, işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak bize de önemli katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle üniversitelerimizdeki değerli bilim adamlarının görüş ve önerilerine her zaman açık olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Genel sekreterliğe atanan Doç. Dr. Menderes Kabadayıyı da ziyaret etti.  Karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan ziyaret hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ