Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AHİRETTE “SINAV GÜNÜ” NE YAPACAKSINIZ ?

Sevgili okurlarım bazı kişiler ahirette “SINAV GÜNÜ” ne yapacak? Hiç düşündünüz mü?
Yetim hakkı yemek, tüh bitmemiş yetimin hakkını yiyenler ahirette sınav günü nelerle karşılaşacak bilebilir miyiz?

AHİRETTE “SINAV GÜNÜ” NE YAPACAKSINIZ ?

AHİRETTE “SINAV GÜNÜ” NE YAPACAKSINIZ ?

Sevgili okurlarım bazı kişiler ahirette “SINAV GÜNÜ” ne yapacak? Hiç düşündünüz mü?

Yetim hakkı yemek, tüh bitmemiş yetimin hakkını yiyenler ahirette sınav günü nelerle karşılaşacak bilebilir miyiz?

FETÖCULARDAN SÖZ EDİYORUM SİZ ÜSTÜNÜZE ALINMAYIN.

Sevgili okurlarım 17/25 Aralık 2013 itibarıyla FETÖ’NÜN devletten temizlenmeye başlamasıyla ALS’ ye giren öğrencilerin başarı oranı bir anda dibe vuruyor. Şöyle geçmişe bir bakalım. Söz konusu bazı dersanelerde okuyan öğrencilere “Kesin üniversiteyi kazanır” gözüyle bakılırdı. Zira böyle bakanlar haksız da sayılmazdı. Bu dersaneler de okuyanlar üniversite sonuçları açıklandığında bir bakardık ki bütün birinciler, ikinciler ve üçüncüler oradan çıkardı.

VAY BE ADAMLAR NE EĞİTİM VERİYOR ?

O yıllar ne hikmettir söz konusu dersaneler de eğitim görür sonuçta Türkiye genelinde bu öğrenciler önemli başarılar elde ederdi. Toplum da bu başarılı öğrenciler ve okuduğu dersanelerle ilgili “Adamlar ne eğitim veriyor?” diye yere göğe sığdıramazlardı. Daha sonra anladık ki işin esası hiçte böyle değilmiş. Zira adamlar dersanelerinde eğitim değil, öğrencilere üniversite sınavları öncesi soru veriyorlarmış.

 MEMLEKETTE NE KADAR SINAV VARSA SORULARIN CEVAPLARI VERİLMİŞ.

Sizde velisiniz sizin çocuklarınızda onların gitmediği dersanelere gitti, sizin çocugunuz da zekiydi hemde akıllıydı. Buna rağmen üniversite imtihanlarında bir türlü istenilen başarıyı elde edemiyordu. Diğer bir değişle, arzu ettiği üniversiteyi kazanamıyordu. Hatta istenilen puanı alamıyordu da. Siz velilerde evlatlarınıza “FALANCANIN OĞLU VE KIZI TIPPI KAZANMIŞ. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNİ KAZANMIŞ VESAİRE GİBİ KIRICI İFADELER KULLANIYORDUNUZ.”

Haliyle çocuklarınız da sizin bu sözlerinizden oldukça etkileniyordu. Halbuki sizin çocugunuzun hiçbir kabahati yoktu. Evladınız sınavlar öncesi yemedi içmedi o kadar çalıştı ki, yine de başarılı olamadı.

KAZIN AYAĞI HİÇTE ÖYLE DEĞİLMİŞ

Şimdi sıkı durun LES, YDS, ALES, ÖSS, KPS, ALS, YGS… Memlekette yani ülkemizde ne kadar sınav varsa sorularını çalıp kendi öğrencilerine vermişler. Bu öğrenciler üniversitelerden mevzun olduktan sonra da Devletin en önemli kadrolarında yer almışlar. Siz halen “BENİM EVLADIM BU ÜNİVERSİTEYİ NASIL KAZANAMADI VEYA KAZANSA BİLE NEDEN DERECE YAPAMADI DİYORDUNUZ” ey veliler sizin evlatlarınızın bu çirkin, mesnetsiz sınavlar da yapabileceği hiç bir şey yoktu. Ne yapsın gariplerim! Çünkü “ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇMİŞ”

BUNUN BİRDE AHİRET AYAĞI VAR

Buraya kadar bu söz konusu FETÖCÜLER istediklerini istediği gibi gerçekleştirmişler. Sen mağdur olmuşsun, çocuğun bunalıma girmiş bunları hiç mi hiç ilgilendirmemiş bile. İyi güzel de asıl “ SINAV GÜNÜ” bu FETÖCÜLER ALLAH (CC) huzurun da ne yapacak onu hiç merak ediyor musunuz? Ben FETÖCÜLERE soruyorum “ Geçmişte hayallerini, geleceğini, umutlarını çaldığınız milyonlarca vatan evladının hakkını ALLAH (CC) huzurunda nasıl ödeyeceksiniz ? Onlara son bir mesajım daha var “ AHİRETTE SORULUCAK SORULARI DA ÇALABİLECEK MİSİNİZ ?

ALLAH (CC) gördük ki sizin bu yaptığınızı ahirete bile bırakmadan bu dünya da da cezanızı verdi. Cezanız o kadar büyükmüş ki azabınız erken başlamış oldu. Çünkü bu vatan evlatları ve velileri sizlerin bu dünyada da ahirette de yakasına yapışacak.   

HOŞÇAKALIN.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ