Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Demokrasi Nöbetleri sona erse de Türkiye’nin ve Türk halkının istiklal ve istikbal mücadelesinin devam ettiğini söyledi.

BAŞKAN GENÇ, İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Demokrasi Nöbetleri sona erse de Türkiye’nin ve Türk halkının istiklal ve istikbal mücadelesinin devam ettiğini söyledi.
Demokrasi Nöbetlerinin 26. gününde de Cumhuriyet Meydanı’nda sabahlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, vatandaşlarla birlikte nöbet tuttu. 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Komutanlığını FETÖ’cü hainlere karşı korurken gazi düşen Samsunlu Murat Altunışık’ın da yer aldığı nöbette vatandaşlarla sohbet eden Başkan Osman Genç, Demokrasi Nöbetleri bitse de istiklal ve istikbal mücadelesinin devam edeceğini söyledi.
‘HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ’
Tüm Türkiye halkının 15 Temmuz’da Elif gibi dimdik durduğunu ifade eden Başkan Genç,  15 Temmuz’da yakalanan Türkiye’deki birlik ve beraberliğin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Genç, “15 Temmuz bizi tekrar şahlandırdı, bizi tekrar diriltti, kendimize getirdi. Kardeş olduğumuzu hatırladık. Birlikte millet olduğumuzu hatırladık. Elbette düşünce farklılıklarımız olacak, ama bu bizim kardeşliğimize, birbirimizi kucaklamamıza engel teşkil etmez. İnşallah hep birlik olacağız, hep birlikte başaracağız” dedi.
‘GEREKEN CEVABI ALDILAR’
Hain darbe girişimini planlayanların, Türk halkının birliğini ve dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaretini göremediğine vurgu yapan Başkan Genç, “Bu hainliği yapan FETÖ ve arkasındaki güçler, milletimizden gereken cevabı almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 26 gündür Cumhuriyet Meydanını evi gibi benimseyip nöbet tutan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ancak bir istiklal ve istikbal mücadelesi veriyoruz ve bu mücadelemiz bitmedi, devam ediyor” diye konuştu.
‘MESAİLER DE NÖBET GİBİ OLMALI’
Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Bu hedeflerimize ulaşma amacımız da bizim için bir istiklal ve istikbal mücadelesidir. Ülke ve millet olarak ne kadar güçlü olursak istiklalimiz de istikbalimiz de o kadar güçlü olur. Bundan sonra nöbetlerimizi ülkemiz için, geleceğimiz için evlerimizde, işyerlerimizde daha çok çalışarak tutacağız. Nasıl ki meydanlarda vatanımız için nöbet tuttuysak, bundan sonra da vatanımızın istikbali için, mesailerimizi nöbet şiarıyla yapacağız” ifadelerini kullandı.
15 TEMMUZ GAZİSİYLE BULUŞTU
Başkan Osman Genç, sabaha kadar süren nöbet sırasında 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Komutanlığını FETÖ’cü hainlere karşı korurken gazi düşen Samsunlu Murat Altunışık ile de sohbet eden Başkan Osman Genç, şunları söyledi: “Murat Altınışık ve onun gibi vatan uğruna canlarını siper eden tüm şehitlerimizden ve gazi kardeşlerimizden, milletimizden Allah razı olsun. Ne mutlu bizlere ki böyle bir ülkeye, böyle insanlara sahibiz.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ