Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HER ŞERDE BİR HAYIR VAR DERLER YA!..

07 Ağustos Pazar günü “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nin tüm Türkiye ekran başında canlı yayınlarla izlerken Yeni Kapıdaki mitingide 5 milyon kişi izledi.Milyonlarca vatandaş tek yürek, tek ses olarak Yeni Kapıdaki mitingde tek vücut oldu.Tabiri caizse “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Dünya’ya bir mesajdı.

HER ŞERDE BİR HAYIR VAR DERLER YA!..

HER ŞERDE BİR HAYIR VAR DERLER YA!..

07 Ağustos Pazar günü “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nin tüm Türkiye ekran başında canlı yayınlarla izlerken Yeni Kapıdaki mitingide 5 milyon kişi izledi.Milyonlarca vatandaş tek yürek, tek ses olarak Yeni Kapıdaki mitingde tek vücut oldu.Tabiri  caizse “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” Dünya’ya bir mesajdı.

Türk bayrağı ve Türk bayrağı logolu şapkalarını alan vatandaşlar, güvenlik amacıyla kurulan arama noktalarından geçerek Yenikapı Miting Alanı’na giriş yaptı.  Bazı vatandaşların Doğu Türkistan, Azerbaycan, Afganistan ile diğer Türk ve Müslüman devletlerin bayraklarını taşıdığı görüldü.

DEV BİR TÜRK BAYRAĞI DALGALANDI.

Mitinge gelen vatandaşlar onlarca metre uzunluğunda dev Türk Bayrağı açarak dalgalandırdı. Dahası miting alanına kurulan 60 metrelik sahnenin iki tarafına Türk Bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dev posterleri asıldı.

Miting alanında miting öncesi duygularımızı ayyuka çıkaran mehter marşları ile adeta coştu.

Ayrıca, miting alanındaki 35 kulede kurulan toplam 1 milyon watt’lık ses sistemiyle çeşitli marşlar çalındı.

Mitingde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlar da unutulmadı.

Sahnenin sol tarafında kurulan platformun arka kısmına, üzerinde darbe girişimi esnasında şehit olanların isimleri ve “Vatan size minnettardır” yazılı dev pankart asıldı.
Dört Lider İlk Defa Aynı Sahnede!…

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye genelinde başlatılan ‘Demokrasi Nöbetleri’nin son noktası dün İstanbul 

Yenikapı’da  “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” adı altında Dört Liderin de ilk kez bir araya gelmesiyle düzenlendi.
Hatta dört Lider miting öncesi bir araya gelerek bir sohbet gerçekleştirdiler.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ev sahipliğinde Başbakan Binali YILDIRIM, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ve MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ sanki 40 yıllık dostlarmış gibi samimi bir ortam tablosu görüntüsü verdiler.

HER ŞERDE BİR HAYIR VARMIŞ!..

Hiç düşündünüz mü? 15 Temmuz darbesi olmasaydı bu dört Lider bir araya gelirmiydi. Tabi ki gelmezdi. Söz konusu Vatan olunca detayların teferruatta kaldığını gözlemledik. Demek ki hepimizin şer olarak gördüğü Darbe Dört Liderin bir araya gelmesi hayrada yorumlanabilir. Kötü mü oldu!.. Tabi ki olmadı. Mitinge gelen sadece AK Partililermiydi!.. Tabi ki değil!.. Hep AKP hem CHP hemde MHP’ liler miting alanındaydı. Bu arada unutmadan HDP bu manidar mitinge davetli degildi. Bu demek değil ki kürt kardeşlerimiz mitinge gelmesin! Onlar da oradaydı. Kimler yoktu o zaman? “ Tabi ki VATAN HAİNLERİ” kısacası dün sadece Yenikapı degil, 81 İl ve İlçelerde Türk Bayraklarıyla sokaklardaydı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ