Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN SARICAOĞLU ‘15 TEMMUZ BİR DESTANDIR’

Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından bu süreç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Sarıcaoğlu,” 15 temmuz 2016 akşamı yaşanılan bu alçak darbe girişimini duyar duymaz tüm personeli seferber ettik” dedi.

BAŞKAN SARICAOĞLU ‘15 TEMMUZ BİR DESTANDIR’

BAŞKAN SARICAOĞLU ‘15 TEMMUZ BİR DESTANDIR’

Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından bu süreç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Sarıcaoğlu,” 15 temmuz 2016 akşamı yaşanılan bu alçak darbe girişimini duyar duymaz tüm personeli seferber ettik” dedi.

15 Temmuz 2016 Akşamı Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine milletimiz çok güzel bir cevap vererek destan yazdını hatırlatan Başkan Sarıcaoğlu,”  Esasen 15 temmuz 2016 yüce Türk Millet’inin yazmış olduğu tarihi bir destandır. Savunmasız insanlara ateş açmak gibi bir adilik yapan satılmış hainler bazı şeyleri atladılar. Bunlardan birincisi Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşuyla bütün olumsuzluklara rağmen bir telefon görüşmesiyle vatandaşı sokağa ve hava limanlarına davet etmesi, bir diğeri de bu milletin gücünü atlamışlar. Bu önemli iki unsur bu hain darbe girişimini alt üst etti. Türkiye Cumhuriyet’inin tarihini bir kez daha okumaları gerekiyor. Bizim insanımız bu zamana kadar tüm savaşlarda eline ne geçtiyse bu vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak bir karış dahi toprak parçasını düşmanlara vermemek için var gücüyle mücadele etmiştir. Bu yaşanılan alçak, hain darbe girişiminde üzülerek söylemek istiyorum ki çok sayıda vatan evladımız şehit olmuştur. Rabbim onları cennetin en güzel köşesine koysun. Bu yaşanılan acı olayda çok  sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Allah Demokrasi gazilerimize de tez zamanda ayağa kalkma fırsatı versin. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla binlerce insan meydanlara indi ve bu hain darbe girişimine dur “dedi.

‘VATANDAŞLARIMIZI KAVAK OTOGAR MEYDANINA DAVET ETTİK’
“1950-1960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet’inin Başkanlığını yapmış Adnan Menderes’e ve arkadaşlarına sahip çıkamayan bu millet bu sefer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı size vermeyeceğiz” Başkan Sarıcaoğlu,”  Bu darbe girişimi sadece “A” partisine “B” partisine yada “A” kişisine “B” kişisine yapılmış bir girişim değildir bu tüm millete yapılmış bir darbe girişimidir. Bunu asla unutmayalım.Tüm Türkiye Milli İradeye ve Demokrasimize sahip çıkmak adına meydanlara indi ve darbe girişimine dur dedi.Haince bir hareketle darbe girişiminde bulunarak Milli birliğimize ve beraberliğimize kast eden vatan hainleri hak ettikleri cevabı yüce Türk Milletinden ve Türkiye Cumhuriyet’i Devletinden almıştır.Bu süreçte Milli bir mücadele vererek Demokrasimize sahip çıkan Kavaklı hemşehrilerimiz de tarihteki onurlu ve şerefli yerini almıştır. Kavak ilçe halkı olarak bizler de bu süreçte elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalıştık. Demokrasi nöbetlerimizle ve yüksek sesle tepkimizi dile getirdik.15 temmuz 2016 akşamı yaşanılan bu alçak darbe girişimini duyar duymaz tüm personeli seferber ettik ve anons, sms, sosyal medya gibi tüm imkanları kullanarak vatandaşlarımızı Kavak Otogar Meydanına davet ettik. Ülkemizin dört bir yanında da aynı manzara dakikalar içerisinde yaşandı. Bayrağını alan vatandaşlarımız anında meydanlara koştu. Çok şükür ilçemizde darbe girişimi teşebbüsünde bulunulmadı. Bizler herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermeden sükunet içinde sabırla yaşanılan bu olayları an ve an meydana kurmuş olduğumuz televizyondan binlerce kişi ile takip ettik.  Milletimizin dik duruşu ve kararlılığı sayesinde bu alçaklık püskürtüldü. Bizler Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci bir talimatına kadar Kavak Otogar Meydanı’ndan ayrılmadık ve ayrılmamaya da kararlıyız. Ne zaman Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimat verirse bizler o zaman Meydanlardan çekileceğiz” diye konuştu.

ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN
Gurur duyulması gereken bir konuya daha değinmek istiyorum vurgusu yapan Başkan Sarıcaoğlu,” Oda şudur ki ; Günlerdir tüm Türkiye meydanlarda fakat hiçbir esnafın dükkanına, hiçbir atm’ye ve hiçbir bankaya zarar verilmedi. Buda sokağa çıkılmanın amacını ve zihniyetini bir kez daha ortaya koydu. Bizler sokağa bu ülkeyi yıkıp, yakmak için çıkmadık bizler bir karış toprağın hiçbir düşmana verilemeyeceğini göstermek için sokaklara çıktık.Kavak’ta büyük bir sükunet içerisinde Demokrasi nöbetimizi tuttuk. Şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldık, bayraklar ellerde, dualar dillerde sabahlara kadar ilçemize bizlerle birlikte nöbet tutmak için gelen vekillerimizi ve birbirinden değerli misafirlerimizi ağırladık. Onlarla omuz omuza demokrasi nöbeti tuttuk. Kavak Otogar Meydanı’ndan hareket ederek Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey Parkı’na Milli İradeye sahip çıkma adına Demokrasi yürüyüşü yaptık. Bu süreçte en ufak bir taşkınlık yaşanmasına sebebiyet verecek hiçbir harekette bulunmadık. Amacımız burada ülkemizin birlik ve beraberliği için meydanlarda omuz omuza durmak.Bu vesile ile tüm Kavaklı hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Meydanda demokrasi nöbeti tutmak için bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Her zaman yanımızda oldular. İlçemin insanı ile ne kadar övünsem azdır. Kavaklılar gibi aziz hemşehrilerimizin Belediye Başkanı olmaktan ve hemşehrilerime hizmet etmekten her zaman onur ve şeref duyuyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin.Milli iradeye ve Demokrasimize onurlu ve dik duruşuyla yürekten sahip çıkan Aziz Türk Milletimize, Samsunlulara ve tüm Kavaklı hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Kutsal Vatanımız için Demokrasi adına Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan Rahmet, yaralı Gazilerimize acil şifalar, ailelerine, yakınlarına ve yüce Türk Milletimize başsağlığı dilerim.Tüm halkımıza geçmiş olsun diyor, Tarihi birlik ve dirlik direnişini kutluyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Köksal ÖNER

 

IMG_0024 IMG_0035 IMG_0173 IMG_0304 IMG_0409 IMG_0555 (1)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ