Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ER MEYDANINDAN DEMOKRASİ MEYDANINA GELDİLER

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ve üçüncüsü Şaban Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katıldı.

ER MEYDANINDAN DEMOKRASİ MEYDANINA GELDİLER

ER MEYDANINDAN DEMOKRASİ MEYDANINA GELDİLER

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ve üçüncüsü Şaban Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine katıldı.

Edirne’de 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarışan ve başpehlivan olan Recep Kara ile aynı güreşlerde üçüncülük elde eden Şaban Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı’na gelerek Samsunlu vatandaşları selamladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Samsunlu vatandaşlar meydanları biran olsun boş bırakmazken, başpehlivanlar da Samsunlulara moral verdi.

YILMAZ: SAMSUN’UN SESİNİ YÜREĞİNİ HİSSETTİRDİLER
İlk olarak kürsüye çıkarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Recep Kara ile Şaban Yılmaz Kırkpınar’dan şampiyonlukları alarak Samsun’a döndüler. Recep Kara, 2016 Kırkpınar şampiyonu oldu. Şaban Yılmaz da onun üçüncüsü oldu. Daha doğrusu Samsun’un sesini ve yüreğini orada hissettirdiler. Onlardan öncede yine Samsunlu bir çocuğumuz Fatih Atlı bize altın kemeri getirmişti. Ama Fatih, sakatlığı dolayısıyla bu sene güreşemedi. Onun yerini Recep Kara doldurdu ve bizi onure etti. Kendisi Ankara Büyükşehir Belediyesi adına güreşti. Kara, dün akşam Ankara’da “Ben bu şampiyonluğu darbecilere karşı direnen Türk halkına armağan ediyorum” dedi” ifadelerini kullandı.

AYNI BAYRAK ALTINDA HERKES EL ELE KOL KOLA
Türk milletinin kitaplara konu olacak destanlara imza attığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Artık tüm dünya tarafından bilindiği gibi 15 temmuz darbe girişimi sonucu aziz Türk milletimiz bir aslan gibi kükremiş ve hain, kansız darbecileri püskürterek bir tarih yazmıştır. Dünya tarihinde bir ilke imza atan bu koca yürekli milletimiz darbe yapmak isteyen hainlere darbe yaparak adeta bir korkak gibi kaçmalarına sebep olmuştur. İlk günde itibaren Cumhurbaşkanımızın talimatı ile sokakları meydanları boş bırakmayan milletimiz kitaplara konu olacak destanlara imza atmıştır. Bizlerde gerek yerel yöneticiler gerek siyasiler olarak Samsun Cumhuriyet Meydanımızda ki demokrasi nöbetimize on binlerce hemşerimiz ile yorulmadan sıkılmadan devam ediyoruz. Görüyoruz ki halkımız bu meydanları evleri gibi sahiplendi. Ailesi, çocukları ile meydanlara çadır kurmuş halkımız tüm dünyanın gururu olmuştur. Halkımızdan isteğimiz, ricamız hainler milletin zaferini, gücünü hazmedene kadar meydanları benimseyelim ve asla boş bırakmayalım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci çağrısına kadar meydanları adeta evimiz yapalım. 11. gündür demokrasi nöbetimize ara vermeden devam ediyoruz ve edeceğiz. Meydanlarda görüyoruz ki tarihe geçecek bir kardeşlik birlik beraberlik söz konusu. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun insanlarımız el ele kol kola aynı bayrak altında bekleyişini sürdürüyor. Birbirini tanıyan tanımayan herkes bir paylaşım içinde. Allah böylesi güzel birlikteliğimizi daim etsin. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim etsin. Tüm halkımızdan razı olsun” diye konuştu.

SIRT SIRTA VERDİK KEMERİ KARADENİZ’E GETİRDİK
Altın kemeri Karadeniz’e getirdiklerini belirten Kırkpınar Yağlı Güreşleri üçüncüsü Şaban Yılmaz, “Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde güreşiyoruz ama gönlümüz hep Samsun’da. Biz 2016 yılında Recep Kara arkadaşımızla sırt sırta verdik, kemeri Karadeniz’e getirdik, sizlere hediye ediyoruz” dedi.

‘GEREKİRSEN TANKIN ÖNÜNE VÜCUDUMUZU SİPER EDERİZ’
655.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ise, “15 Temmuz akşamı bu millete darbe yapmak isteyen hainlere karşı, bu millet 100 yıl önce Çanakkale Savaşı’ndaki ruhu ile bir kez daha meydanlara inerek Reisi Cumhuru Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmuştur.Tanklara, toplara karşı vücudunu siper ederek bütün dünyaya şu mesajı vermiştir: “Biz hep beraber Türkiye’yiz’. Hep birlikte olduğumuz müddetçe hangi şer güçler birleşseler dahi bizim sırtımızı yere getiremeyecekler. 2 gün önce 655’incisi yapılan Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde dördüncü kez Türkiye başpehlivanı olmayı Allah bize nasip etti. Ben 2015 yılı şampiyonu olan Şaban Yılmaz kardeşimi de tebrik ediyorum. Karadeniz’e bir kez daha altın kemeri getirmeyi nasip eden Allah’a şükürler olsun.
Şair diyor ya, “Er meydanlarını, cenk meydanlarını pehlivansız bırakma Allah’ım. Müslümanlıkla yoğrulmuş bu milleti devletsiz, vatansız, bayraksız bırakma Allah’ım.” Biz er meydanının pehlivanları, yiğitleri olarak, er meydanlarına çıkar sabahlara kadar güreş atarız. Ama bu millet için, bu dava için, bu bayrak için gerekirse o tankın, topun önüne vücudumuzu siper ederiz. Ben bu dava uğruna şehit olmuş, göğsünü siper ederek, kurşun yiyerek, bu vatan, bu bayrak uğruna, bu millet uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah hepsini cennette Peygamber Efendimize komşu eylesin. Allah bir daha bu acıları bize göstermesin. Reisi Cumhurumuz “artık tamam” diyene kadar lütfen meydanları bırakmayalım. Bu meydanlar boş kalmasın” şeklinde konuştu. Meydana ayrıca Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve binlerce vatandaş katıldı.
Köksal ÖNER

 

IMG_1541 IMG_1542 IMG_1544 IMG_1554

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ