Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

RIFAT KOCAMAN SORUYOR” BAFAYIN KAPATILMASI DARBE DEĞİL Mİ? ”

RIFAT KOCAMAN SORUYOR” BAFAYIN KAPATILMASI DARBE DEĞİL Mİ? ”

RIFAT KOCAMAN SORUYOR “ BAFAY’ IN KAPATILMASI DARBE DEĞİL Mİ ?”

Kapanan Bafay ay çiçeği fabrikasının mağdur ortaklarından sadece biri olan Rıfat KOCAMAN Bafayın üst kurul yöneticilerine soruyor “ Hiç bir ortağınıza sormadan biz mağdur ederek  bizi hayal kırıklığına uğratarak Bafra’nın istikbali olarak görülen Bafay Ay Çiçek Fabrikasını niçin ve neden kapattınız” dedi.

 

RIFAT KOCAMAN BUDA BİR DARBEDİR

Eski iş adamlarından Bafay Ay Çiçeği yağı fabrikası ortaklarından Rıfat KOCAMAN Bafayın bir anda haber verilmeden kapatılmasıda hem Bafraya hem ortaklarına ekonomik  bir darbedir diyor.

 

Rıfat KOCAMAN bir dokun bin eşit. Bizi mahfettiler bizi perişan ettiler diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor. “ İbrahim bey Bafay ay çiçeği yağı ve yağ ile yapılan maddeler fabrikası tesisleri kurma, işletme ve ticaret A.Ş. 1973 yılında Samsun’un Bafra İlçesinde kurulmuştur. O yıllarda büyük ve önder olarak gördüğümüz eski esnaf kefalet kooparatif başkanı olan Abdulvahap abimiz bize buraya ortak olmamız için çağrı yapmıştı. Bize Bafayın gelecege dönük önemli bir yatırım olduğunu söylemişti. Kısacası bizi ikna etmişti. Biz Bafralılar olarak 628 kişi ile BAFAYA ortak olmuştuk. Tabi fabrika kurulduktan 7 yıl sonra bu ortaklık gerçekleşmişti.Diğer yandan 16 resmi kuruluşta Bafaya ortak olmuştu. Çok sevinmiştik biz artık kendimize göre önemli bir yatırım yapmıştık. Ekonomik geleceğimizi güya saglama almıştık. Ama ne gezer ne sağlamı biz 628 ortak geleceğimizi berbat etmek için Bafaya ortak olmuşuz. İbrahim bey ben Bafay’dan 100 paylık hisse senetlerinden, altı yüz bin TL ödeyerek ortak olmuştum. Daha sonra belli tarihlerde Bafay’ın davetleriyle genel kurul toplantılarına ve sermaye artırımlarına bizzat diğer ortaklıklarla birlikte katılmıştım en son olarak 2009 yılında sermaye artırımları ile ilgili talep edilen 9,55 TL’yi bizzat Bafra Ziraat Bankasına yatırdım. Ancak rakamın küçük oluşu dikkatimi çekti ve elimde mevcut senetlerimi devretmeye karar verdim. Yapmış olduğum yazılı ve şahsi başvurularım sonucunda, maalesef bir sürati yazımın ekinde bulunan, 16.05.2013 tarihli yazıları elime ulaştı. Daha da ilginci 9,50 TL gibi bir payım olduğu ilgili yazıda tarafıma bildirildi. Durun daha bitmedi ayrıca şirketin ünvanı değiştirilerek merkezimizin KIRKLARELİ’ ne alındığı tarafıma bildirilmez mi. Ne yapacağımızı nereye başvuracağımızı şaşırdık” dedi.

RIFAT KOCAMAN BENİM ALTI YÜZ BİN TL İLE O YIL 2 FORD KAMYON ALIYORDUM

 

Rıfat KOCAMAN amcamız çok üzgün sadece mağdur olanda o değil 628 ortak söz konusu bunun yanında 16 resmi kuruluşta mağdur ortaklardan. Bakın Rıfat KOCAMAN amcamız daha neler konuşuyor “ İbrahim bey sen Bafra’nın en eski gazetecilerindensin seni tanıyoruz hep ezilenin ve mağdurun yanında yer aldın demem o ki ben Rıfat KOCAMAN olarak Bafay şirketine ifade ettiğim gibi ALTI YÜZ BİN TL ile katıldım o para ile o yıllarda 2 Ford kamyon alıyordum. Şimdi ise hava aldım. Benim bu param bu gün eridi toz oldu su gibi aktı gitti. Aynı şekilde  627 ortağında benim ile 628 tüm paraları uçtu gitti. Ben o gün o parayı bankaya yatırsaydım inanın o parayla bu gün 10 Ford kamyon alırdım. Bizim “Hakkımız gasp edilmişitir.” Bizim hakkımızı kim arayacak tabi ki Devletimiz arayacak çünkü biz 628 ortak Devlet Baba arkamızdadır biliyoruz. Bu nedenle bu konuyu bir dilekçe ile hem Sayın Cumhur Başkanımıza Hemde Başbakanımıza ilettim. Bir kaç gün önce ise tarafıma Başbakanlıktan konu ile ilgili yazı ulaştı. Başbakanlık bizim bu sıkıntımızı TÜRKİYE TARIM KRDEİ KOOPERATİFLERİ MERKEZİ BİRLİĞİNE bizzat sormuş onlarda Başbakanlığa konu hakkında  resmi bir yazı göndermişler. Bu yazı elimdedir, size taktim ediyorum. Diğer belgeleride getirdim kamu oyu ile paylaşın” diye konuştu.

 

 İŞTE BAŞBAKANLIKTAN GELEN RESMİ YAZI

Rıfat KOCAMAN konuşmasına şöyle devam etti “ İbrahim bey ben Sayın Başbakanımıza dilekçe gönderince Başbakanlık’da bana şöyle bir resmi yazı gönderdi. T.C Başbakanlık İletim Merkezi (BİMER) tarafından kurumumuza intikal eden Rıfat KOCAMAN’IN dilekçesinde belirtilen hususlar Tarım Kredi Gıda Sanayi ve Ticareti A.Ş.’ ye iletilmiş olup, şirket tarafından yapılan açıklamada; “ Rıfat KOCAMAN’ın BAFAY A.Ş.’deki 23,22 TL sermaye payı BAFAY A.Ş. ile Trakya Yem Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birleşme sonrası 24,141,411,00 TL sermaye içindeki sermaye payı 9,50 olmuştur. Daha sonra unvan değişikliği ile yeni unvanı Tarım Kredi Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. olan şirketin sermaye artışı ile 110.000.000,00 TL’ ye çıkarılmasında iç kaynaklardan 4,11 TL ile sermayesi 13,61 TL olmuştur. Sermayenin 12.000.000,00 TL çıkarılmasındaki iç kaynaklardan 0,02 TL ile 13.63 TL olmuştur. Şirketin şu anki sermayesi 490.000.000,00 TL ve Rıfat KOCAMAN’ın sermayesi 13,63 TL’dir.”  denilmektedir.

RIFAT KOCAMAN DEVLETİMİZ BİZE SAHİP ÇIKSIN

Bafay mağdurlarından Rıfat KOCAMAN ve 627 ortağınıda ortak görüşünüde şöyle yorumladı “ Devletimiz geçmişte batık bankalarda mağdur olan vatandaşının parasını ödeyerek onların mağduriyetini gidermişti bizde devletimizden rica ediyoruz. “ MAĞDUR” olduk huzurumuz kaçtı psikolejik olarak ben ve diğer ortaklar bunalımlı günler yaşadık. Halende yaşamaya devam etmekteyiz şayet mağduriyetimiz giderilmezse biz basın yoluyla hakkımızı aramaya devam ediceğiz” dedi.

 

 

DSCN9580 DSCN9581 DSCN9582 DSCN9583 DSCN9584 DSCN9585

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ