Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Şike Davasının Savcısı Mehmet Berk de Açığa Alınan İsimler Arasında Yer Alıyor

HSYK tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcının arasında spor camiasında şike davasının savcısı olarak tanınan Mehmet Berk de bulunuyor.

Şike Davasının Savcısı Mehmet Berk de Açığa Alınan İsimler Arasında Yer Alıyor

HSYK tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcının arasında spor camiasında şike davasının savcısı olarak tanınan Mehmet Berk de bulunuyor.

2011 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yürütülen, Türk futbolunun şike davasında operasyonları başlatan ve şike davasının savcısı olarak tanınan Savcı Mehmet Berk, açığa alındı.

BALIKESİR CUMHURİYET SAVCILIĞINA ATANMIŞTI

Başta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve spor camiasının bir çok ünlü isminin yargılandığı davanın savcılığını yapan Mehmet Berk, HSYK kararı ile Bakırköy Savcılığı’ndan Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı’na atanmıştı. 15 Temmuz’da darbe teşebbüsü olaylarının ardından HSYK tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcıdan birisi de Mehmet Berk oldu.

BERAAT KARARIYLA İLGİLİ “VİCDANIM RAHAT” DEMİŞTİ

Berk, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş’ın eski asbaşkanı Serdal Adalı gibi isimlere verilen beraat kararı sonrasında şunları söylemişti:

“Vicdanen rahatım. Ben ömrü hayatımda yaptığım hiçbir işten pişman olmadım. Mehmet Ali Aydınlar’a dava açıyorlarmış. Bana yapılan siyasi baskıları, önerilen rüşvetleri hepsini anlatırım. Ben meslek hayatım boyunca hak, hukuk dışına hiç çıkmadım.

“KASTIMI BULURLARSA GELİP BENİ ASSINLAR”

Ben dosyaya, eyleme bakarım arkadaş. Ben şu meslekte 20 yıl boyunca hep şerefimle çalıştım. Kasıtlı hiçbir iş, hata yapmadım. Hepimiz insanız, hatalarımız olabilir ama o dosyada kasıtlı hiçbir hatamı bulamazlar. 400 sayfa iddianame yazdım, her bir sayfası doğrudur. Bir kastımı bulsunlar, gelip beni assınlar.

“KİM DİYEBİLİR ŞİKE YAPMADILAR DİYE”

Herkesin bir kanaati var, herkesin görüp söylemediği şeyler var. O insanlar bu şike işlerini yaptılar, cezalarını çektiler. Kim diyebilir ki bu tapelere bakarak bu insanlar bu işleri yapmamıştır?”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ