Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

Samsun’un Bafra ilçesinde çok sayıda vatandaş askeri darbeye karşı tepki göstermek amacıyla darbe akşamından bugüne kadar AK Parti İlçe Teşkilatı önünde toplanarak tek yürek oldu.

BAFRA’DA DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin başkenti ve İstanbul’da meydana gelen ‘askeri darbe’, ülke genelinde büyük infiale yol açtı. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti il ve ilçe yönetimlerinden yapılan, ‘Halkımızı meydanlara, havaalanlarına çağırıyoruz” çağrısı, etkisini gösterdi.
ATATÜRK BULVARI TRAFİĞE KAPATILIYOR
Bafra ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatının bulunduğu Atatürk Bulvarı trafiğe kapatılırken, vatandaşlarla doldu taştı. Bafra’da halk, askeri darbeye büyük tepki gösterdi. AK Parti Bafra ilçe Başkanı Tuncay Yurduseven burada toplanan vatandaşlara seslenerek; “Sokaklardayız, boyun eğmiyoruz, eğmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
ŞAHİN DARBEYE KARIŞANLAR HAKİM KARŞISINA ÇIKIYOR
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de yaptığı konuşmada; “Çok değerli hemşehrilerim, bu askeri darbe sabaha kalmadan son buldu ve bu girişimde bulunanlar kim olursa olsun yargı önünde hakim karşısına çıkacaktır. Darbeleri yaşamış bir kardeşiniz olarak söylüyorum ki; En kötü demokrasi, en iyi darbeden daha değerlidir” ifadelerini kullandı.
KIRCALI DARBECİLER EN AĞIR ŞEKİLDE BUNUN HESABINI VERECEK
AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ise; “Çok saygıdeğer vatandaşlarım. Müsterih olun, bu darbeciler en ağır şekilde bunun hesabını mutlaka verecekler vermeye başladılar bile Türkiye artık eski Türkiye değil, bunu 50 kere anlattık, ama ne hikmettir sulu beyinler bir türlü anlamıyorlar. Sizler her gece burada toplanarak bir kez daha göstermiş oldunuz ki; Bizler Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız, bu vatana sahip çıkacağız. Millet olarak birlikte olduğumuz müddetçe hiçbir güç bizi yıldıramayacaktır” diye konuştu.

BAFRALILAR, DİK DUR EĞİLME,BU MİLLET SENİNLE
Ellerinde Türk bayraklarıyla Atatürk bulvarı’nı dolduran vatandaşlar, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Bafra burada darbeciler nerede” şeklinde sloganlar attı.
Kalabalık her akşam saatlerinden itibaren önemli artış gösterirken, alandakilerin sık sık tekbir getirerek demokrasi adına attıkları sloganlar da dikkati çekiyor.
Bafrada darbeye karşı tepki hala dinmiş değil Atatürk bulvarını dolduran Bafra halkı sık sık sloganlar atarak darbe girişimine karşı tepkilerini dile getiriyor.
Kısacası Bafrada demokrasi nöbeti coşkuyla ve kararlılıkla sürüyor.
YURDUSEVEN DARBE NÖBETİNİ SÜRDÜRECEĞİZ
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası sokağa dökülen vatandaşların meydanlardaki “demokrasi nöbeti” devam ediyor.
FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısı üzerine sokağa dökülen yaşlı ve çocukların da aralarında olduğu çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla dün akşamda Kent Meydanı’nı doldurdu.
Öte yandan darbe girişimine protesto eden bafra halkı ak parti ilçe binası önünde nöbet eylemlerine devam ediyor.
AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven’inde aralarında bulunduğu eski ilçe başkanları ve eski belediye başkanları Bafra belediye başkanı Zihni Şahin sabahın erken saatlerine kadar parti önünde vatandaşlarla nöbete devam ettiler.
İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven haber sitemize yaptığı açıklamada, “ Nöbetimize devam ediyoruz. Meydanlarda olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz Türkiye için çok kritik bir dönemdi. Bizler demokrasi mücadelesi veriyoruz Bafra’da bu anlamda gerçekten demokrasiye karşı çıktı ve bu mücadelemizi sürdürüyoruz. Cuma günü 22.00’de başlayan nöbetimiz devam ediyor. Devam edecek dedi.”
Yurduseven demokrasi nöbetinin ne zaman biteceğine dair ise bir açıklamada bulunmadı.
1

2

3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ