Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ERDAL DOĞAN, ZİRAAT BANKASININ DEVREYE GİREREK FAİZSİZ KREDİ VERMESİ GEREKTİĞİNİ SAVUNDU

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN Samsun ili ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ERDAL DOĞAN, ZİRAAT BANKASININ DEVREYE GİREREK FAİZSİZ KREDİ VERMESİ GEREKTİĞİNİ SAVUNDU

Erdal Doğan çok zor günler yaşayan kırmızı et üreticilerine, ziraat bankasının devreye girerek faizsiz kredi vermesi‘nin gerektiğini savundu.
Hükümetimizin bu konuda sorunların çözümü için gerekli girişimleri yapacaklarına inandığınıda vurgulayan Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN “sorunların çözümü için biz elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz. Çünkü hayvancılığın bir an evvel gerekli adımlar atılarak çözüme kavuşturulması gerekiyor” diye konuştu.

SAMSUN’DA TOPLAM HAYVAN SAYISI
Samsun İl’inin ve bölgesinin tarım ve hayvancılık kenti olduğunu da hatırlatan Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN, “Bizim bölgemiz ova bölgesidir, sulak arazimiz çoktur. Bilhassa meralarımız hayvancılık için çok müsaittir. Samsun’da toplam hayvan sayısı şu an itibariyle ’14,731,90’, Dişi hayvan sayısı 120.00, Erkek hayvan sayısı ise :95.00’dir. Bölgemiz Kırmızı Et Konusunda tonaj olarak da oldukça yüksektir. Bir örnek verecek olursak, 2015’de kesilen hayvan tonajı 1,028,458, yine 2015’de besi sığır sayımız ise 308,127. 2016 ile ilgili sayımızı şu an istatistiki olarak veremem” dedi.

BİRLİĞİMİZ ÜRETİCİ İLE ARADAKİ KÖPRÜYÜ OLUŞTURUYOR
Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN, “Birliğimiz Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile üretici arasındaki köprüyü oluşturmaktadır. Desteklenen hayvan sayısı 5,500’dür. Bu desteklemeler sonucu üreticimizin ekonomik olarak az da olsa yüzü gülmüştür. Bu desteklemelerin sürekli olması, ifade ettiğim gibi hükümetimizin Kırmızı Et Üreticilerine teşvik maksatlı faizsiz kredi vermesi üreticileri sevindirecektir” dedi.

BEN KENDİMİ ÜRETİCİ YERİNE KOYARIM
Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN, “Ben kendimi üreticinin yerine koyduğum da hayvanı kaça aldım, ne kadar yem yedirdim ve kaça sattığımı düşünürüm. Sonuçta kar mı, zarar mı ettim? Bu nedenle şunu biliyoruz ki üreticileri esas itibari ile bağlayan ve düşündüren de budur. Biz buna bir malın girip çıkıncaya kadar verimliği diyoruz. Aldığımız hayvan, satıncaya kadar ona harcadığımız para bundan ne kadar verim elde ettiğinizi gösteren orandır. İnanıyorum ki Tarım Bakanlığımız bu konuda güzel çalışma ve desteklemeler yapıyor. Bunu da inkar edecek değiliz. Neticede Kırmızı Et Üreticilerimiz ne kadar kazanırlarsa bu sektör o kadar daha gelişir” diye konuştu.

YENİ BİNALARINA TAŞINDILAR
Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal DOĞAN, yeni binalarına taşındıklarının da altını çizerek; “Yeni binamıza taşınalı 7 ay oldu. Bilindiği üzere eski binamızın adresi hacınabi mahallesi, hacı kabaş sokak’tı. Yeni adresimiz ise Fevziçakmak Sokak, Sanayi caddesi no:18 muhtarlık çaprazındadır. Yeni binamızda daha güzel hizmet vermeye başladık. Bu arada birliğimizin üye sayısını da 835’e çıkarttık” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ