Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

GAFFUR ATMACA ALLAH CC NİN RAHMETİNE KAVUŞTU

İrfan ve Emrullah Atmacanın biricik babaları Ömer ve Sebahattin Atmacanın abileri Gaffur Atmaca (72) 10.07.2016 Pazar günü Hakkın rahmetine kavuştu.

GAFFUR ATMACA ALLAH CC NİN RAHMETİNE KAVUŞTU

Merhum Gaffur Atmacanın vefat haberini şehir dışında olduğumuzdan dolayı duyamadık

Bizim gibi birçok dostu da merhumun vefatını bugün öğrenmiş oldu.Hali ile hem cenazede bulanamadık hem de çok sevdiğimiz saygıdeğer büyüğümüz ve abimizin son yolculukta yanında yer alamadık

Merhumun 1 ay önce ilik kanserine yakalandığını öğrendik yaklaşık 1 aydan beride samsun 19 mayıs üniversitesi tıp fakültesin de tedavi görüyordu.

Bafra ve Samsunun yanında bölgenin sevilen iş adamı Gaffur Atmacanın dün Bafra Büyük Cami de ikindi namazı kılındı.Namaz sonrası hep birlikte cenaze namazı idrak edildi. Daha sonra merhum Gaffur Atmaca dualar ile Bafra Aile Kabristanlığında toprağa verildi.

GAFFUR ATMACA TAM BİR ALLAH DOSTU İDİ

Kendisi ile otuz yıllık bir dostluğumuz var.Bizim hep büyüğümüz hem de abimiz idi.Ben denizi 1984 yılında Türkiye Gazetesine götürmüş idi.Beni yetkililer ile tanıştırmış ve orada gazetecilik hayatım başlamıştı.Yıllar içerisinde ev sohbetlerine katılırdık.Burada dini ve manevi sohbetler yapılırdı.Bu abilerimizin vesilesi ile manevi alt yapıyı o zamanlar almıştım.Hayat dolu bir insan idi kelimeleri çok düzgün yorumlar ve hitabı ona göre yapardı.

Ondan çok şeyler öğrendik çok,Allah cc Rahmet eylesin evlatlarına ve yakınlarına sabır versin.Bana göre o aşık olduğu ve çok sevdiği Allah cc nin yanında.

LATİF SEZGİN İLE ÇOK YAKINDI

Bizim o yıllarda görüştüğümüz Gaffur abi gibi çok değerli abilerimiz vardı.Bunlardan sayın Mustafa Ulusoy ve Sayın Ahmet Kadem abilerimiz sadece ikisi daha kimler vardı.Tek yumruktuk birbirimize hoşgörü ve saygı ile yaklaşırdık birgün bile bu abiler bırakın kırgınlığı birbirlerine sitem bile etmemişlerdir.Bunlardan bir taneside kuyumcu Latif Sezgindi.

Latif abi merhum ile ilgili şu sözleri söylüyor’’Çok değerli bir abimiz idi ani vefatı hepimizi derinden üzdü. Gaffur atmaca samsunda inşaat işleri ile uğraş veriyordu 2 oğlu İrfan ve Emrullah mühendisdiler babaları ile birlikte çalışıyorlardı işleri güzeldi.Bir ay önce rahatsızlandı fakülteye götürdüler burada tahliller yapıldı teşhis konuldu (ilik kanseri olduğunu öğrendi) iyi olması için doktorlar tıpdaki bütün gelişmeleri denedi ama çok geçti ben kendisini fakültenin 9.katında ziyaret ettim beni gördü ağlamaya başladı bende ağladım çünkü abimizi çok seviyorduk helalık aldık birbirimizden ve öylece oradan ayrıldım’’dedi.

EVLATLARINA ÖLMEDEN 1 GÜN ÖNCE’’BENİ EVİME GÖTÜRÜN DEMİŞ

Latif Sezgin sohbetimizde beni çok etkileyen bir konuyu da açarak sözlerini şöyle noktaladı’’Gaffur abimiz öleceğini hissetmişti evlatlarına ölümüne bir gün kala beni burada tutmayın ölürsem evimde öleyim demiş ama evlatlarıda babasının sağlığını düşünerek eve götürmemişler nitekim Gaffur abimiz fakültede vefat etti ‘’diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ