Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAHÇELİ “10 TEMMUZDA KİMSE SEÇİM BEKLEMESİN”

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Hukuken 10 Temmuz’da genel başkan ve genel merkez organlarının seçimi şu anda mümkün değildir. YSK’nın kararını bekleyeceğiz” dedi.

BAHÇELİ “10 TEMMUZDA KİMSE SEÇİM BEKLEMESİN”

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet BahçeliÇankaya İlçe Seçim Kurulu’nun “10 Temmuz’da seçimli kurultay yapılamaz” kararını değerlendirdi.

Bahçeli, karara uyacaklarını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

“10 TEMMUZ’DAKİ KURULTAYIMIZ ŞU ANDA İMKANSIZ”

“Dün de mahkeme 10 Temmuz’da planladığımız kurultayımızda seçim yapılamayacağına hükmetmiştir. Hukuken 10 Temmuz’da genel başkan ve genel merkez organlarının seçimi şu anda mümkün değildir. Tüzük değişikliği konusunda tedbir kararı bulunduğundan usul ve esas açısında doğru değildir. Yargısal süreçler 10 Temmuz’daki büyük kurultayımızı imkansız kılmaktadır. YSK’nın kararını bekleyeceğiz ve bundan sonraki yol haritamızı milletimizle anında paylaşacağız.

Kendilerini mutlu eden yargı kararlarını alkışlayanların, traji komik hallerini herkes görmektedir. Bir avuç kendini bilmezlerin iftira yağmurunu esefle takip edip, not alıyoruz. Bu şahısların bize akıl vermeye kalkışması beyhude bir çırpınıştır.”

MHP’DE YAŞANANLAR

Parti olarak aylardır tartışmaların odağındayız. MHP’yi tesirsiz hale getirmek için pis bir oyun sergilenmektedir. Bunların fıtratı bozuktur. Bunlar her kılığa giren kurnazlıktadır. Amaç MHP’nin bileğini bükmek Meclis ve siyasetten tasfiye etmektir. Biz bu oyunu önceden gördük. Biz bu oyunun figüranlarını gördük.

MHP şehitlerimizin yadigarıdır. Şirret hesaplarla önü kesilemeyecektir. MHP peşkeş çekilemeyecek, teslim edilmeyecektir. Partimizi içine alan hukuki süreçler sürekli farklılaşmaktadır. 24 Haziran’da Ankara 3. Asliye Hukuk mahkemesi 19 Haziran’daki korsan kurultay kararları için ihtiyadi tedbir kararı verilmiştir. Çoktan liberalliğe kalem kırmışlar ile cahil köşe yazarlarının bu kararı hazmedemediği görülmektedir. Bunların alayı MHP’nin düşüşünü ister. Hayatları buna şahit olamayacak medya simsarlarıdır. Bunların bastığı yerde ot bitmez, bereket kalmaz. Yalan bunların mesleğidir. Ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu davayı yolundan döndüremeyeceklerdir.

“10 TEMMUZ’DAKİ KURULTAYIMIZ ŞİMDİLİK İMKANSIZDIR”

Dün de mahkeme 10 Temmuz’da planladığımız kurultayımızda seçim yapılamayacağına hükmetmiştir. Hukuken 10 Temmuz’da genel başkan ve genel merkez organlarının seçimi şu anda mümkün değildir. Tüzük değişikliği konusunda tedbir kararı bulunduğundan usul ve esas açısında doğru değildir. Yargısal süreçler 10 Temmuz’daki büyük kurultayımızı imkansız kılmaktadır. Bundan sonraki yol haritamızı milletimizle anında paylaşacağız. Kendilerini mutlu eden yargı kararlarını alkışlayanların, traji komik hallerini herkes görmektedir. Bir avuç kendini bilmezlerin iftira yağmurunu esefle takip edip, not alıyoruz. Bu şahısların bize akıl vermeye kalkışması beyhude bir çırpınıştır.”

“YSK’NIN AÇIKLAMASINI BEKLEYECEĞİZ”

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, “Mahkemenin kararına saygısızlık yaparak itirazlarını sürdürmektedirler. Mahkeme seçimin yapılamayacağını söylemiştir. Bugün saat 16:00’da YSK karara varacağını ifade etmiştir. Yasal olarak kurultay yapılmamıza engel yoksa bayram gibi kurultayı yapacağız. Yok bu kabul edilmiyorsa, zaten bizim 9 Ekim’den itibaren kongre sürecimiz ile 18 Mart 2018 tarihli olağan kongremiz yapılacaktır, o çalışmalara başlayacağız. belki de bu hayırlara vesile olur” dedi.

OKTAY VURAL’IN İSTİFASI

Oktay Vural’ın grup başkanvekilliğinden ayrılmasını değerlendiren Devlet Bahçeli, “Kendisi gerekli açıklamayı yapmıştır, görevini sonlandırmıştır. Bugüne kadar verdiği hizmetleri için kendisine teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ