Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

2000.KONSERİNİ GÜMÜŞLÜK’TE VERECEK

Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay,13 yıldır sanat danışmanlığını yaptığı Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin açılışına sayılı günler kaldı.

2000.KONSERİNİ GÜMÜŞLÜK’TE VERECEK
Sanat Yönetmenliğini Eren Leventoğlu’nun yürüttüğü 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin açılış konseri, Gülsin Onay’ın 2000. konseri olma özelliği ile öne çıkıyor. İlk konserini 6 yaşındayken TRT İstanbul Radyosu’nda veren sanatçının 8 Temmuz’daki konseri, festivalin ‘Taşta Klasik’ konserlerinin de ilki olacak.
MİTHAT FENMEN’İ 100’ÜNCÜ DOĞUM YILDÖNÜMÜNDE ANACAK
13. Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Açılış konseri çarpıcı bir buluşmaya sahne olacak olan Gülsin Onay 2000.konserinde, kendisine ikinci piyano konçertosunu adayan hocası  Saygun’un ismini taşıyan başarılı yaylı çalgılar dörtlüsü ile bir başka hocası Mithat Fenmen’i 100’üncü doğum yıldönümünde anacak. Onunla çalıştığı Chopin piyano konçertosu uyarlamasının da yer aldığı bu program, çok özel enerjilerin buluşması açısından Onay için büyük önem taşıyor.
MÜZİKAL DÜNYASINDA BÜYÜLEMEYE DEVAM EDECEK
Ahmed Adnan Saygun, Gülsin Onay, Mithat FenmenSanatının zirvesindeki virtüöz, dünyanın dört bir yanından aldığı davetlerle 2016-2017 sezonunda Hong Kong’dan Almanya’ya, Şili’den İtalya’ya çok geniş bir coğrafyada ülkemizi gururla temsil etmeye, özellikle 110’üncü doğum yıl dönümünde hocası Adnan Saygun’un eserlerini 5 kıtada seslendirmeye ve kendisini dinlemeye gelenleri sihirli müzikal dünyasında büyülemeye devam edecek.  Geçtiğimiz sezon keman sanatçısı oğlu Erkin Onay ile Almanya, Lüksemburg, İngiltere, Brezilya ve Türkiye’de çok sayıda konser veren Gülsin Onay, 3 Temmuz’da Dibeklihan Kültür Sanat Köyü’ndeki ikili konseriyle yaza merhaba diyecek.
Köksal  ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ