Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

RAMAZAN AYI RAHMET, BEREKET VE HUZUR DOLU BİR AYDIR

Ziraat Odası Eski Başkanı Sait Karagöl, Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

RAMAZAN AYI RAHMET, BEREKET VE HUZUR DOLU BİR AYDIR

Yüce Allah’ın Müslümanlara lütfettiği nimetlerden birisi de Mübarek Ramazan ayıdır.

 

Ramazan ayında tutulan bir aylık orucun bitiminde Şevval ayının ilk üç günü Müslümanların bayram günleridir. Bin aydan daha hayırlı olduğu Kur’an-ı Kerim’de bildirilen ve mü’minlere Allah’ın en büyük lütuf ve ikramlarından biri olan “Kadir Gecesi” de bu ayın içindedir.
Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan ayında, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu, sevgi ve saygımızı göstermeye, acılarımızı paylaşmaya, gerçekten ihtiyacımız vardır. Rahmet, bereket ve mağfiret dolu Ramazan günleri bu ihtiyaçlarımızı gidermek için çok büyük bir fırsattır.
Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, Yüce Dinimiz’in bizden istediği sevgi, saygı hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.
Ramazan ayı, bir yıllık maddi ve manevi kirlerden temizleneceğimiz, insanî duyguların coştuğu, tövbe edip hakka yönelme şuurunun geliştiği aydır. Manevi güzelliklerle dolu Mübarek Ramazan ayı, müminler için manevi değeri çok yüksek bir rahmet mevsimidir.

 

Bu ayı Yüce Rabbimize ibadet ederek ve insanlara iyilik yaparak

değerlendirdiğimiz takdirde kazancımız büyük olacak ve ebedi saadetin kapıları bizlere açılacaktır. Bereketi bol olan Ramazan ayında tüm Müslümanlar, yardım ve bağışlarla bir diğer ihtiyacı olan Müslüman kardeşine yardım ederek sıkıntısını hafifletmiş olur.

 

Dayanışma ve yardımlaşma duygularının güçlendiği, bir arada olmanın önemsendiği böylesi zamanların toplum hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri vardır.

.

Bu mübarek Ramazan ayında birlik ve beraberliğin pekişmesi, şahsımız, ailemiz, milletimiz, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayır, huzur ve barış getirmesini, bizleri manevi yönden yüceltmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Tüm Bafralı hemşerilerimin ramazanını tebrik ediyorum.

 

Sait Karagöl

Ziraat Odası Eski Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ