Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

LÖSEV’DEN “Ramazan’da Bir Koli Mutluluk”

Ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde 13.000’i aşkın lösemili ve kanserli çocuk ve ailesine, içeriğinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan LÖSEV Yardım Kolileri ulaştıracak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca tüm ailelerini kucaklayacak ve değerli bağışçıların destekleriyle onları yalnız bırakmayacak.

LÖSEV’DEN “Ramazan’da Bir Koli Mutluluk”

 

Zorlu bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek, moral kazanmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenecek Geleneksel LÖSEV İftar Yemekleri ile yüzlerce aile bir araya gelecek. LÖSEV Ramazan Ayı boyunca yüzlerce lösemili çocuk ve ailesiyle iftar yemeklerinde buluşarak hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek kalıcı çözümler yaratacak.
Lösev Bafra Temsilcisi Erol Korkmaz, “ her yıl olduğu gibi bu yılda ilçede ramazan paketi yardımlarımızı dağıttık. Bizzat evlere tek tek giderek kendimiz teslim ettik. Yoksul bir aileye sahip çıkmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, ağlayan bir anneyi güldürmek ibadetlerin en güzelidir. Bu arada dağıtmış olduğumuz yardım paketlerinde desteklerini gösteren, Bafra Belediyesine, Bafra Ticaret ve Sanayi Odasına ve Bafra Ziraat Odasına teşekkür ediyorum. Lösev Vakfımız her yıl olduğu gibi bu yıl da, yardımlaşma duygusunun farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayı boyunca lösemili ailelerini yalnız bırakmayacağız. Lösev olarak sadece Ramazan ayında değil, yıl boyunca değişik etkinliklerde bulunup, bilgilendirme seminerleri düzenliyoruz. Şu konuyu belirtmeden geçemeyeceğim, Bafra’nın sokak ve caddelerinde duygu sömürülüğü yaparak vatandaşlara zorla dergi satılmaktadır. Bu konuda vatandaşların böyle kişilere inanmamalarını ve para vermemelerini istiyorum. Ramazan ayı içerisinde Samsun’da bir iftar yemeği akşamında çocuklarla ve aileleriyle bir araya geleceğiz” dedi.    
 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ