Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MÜFTÜ İSMAİL ÇİÇEK “KÜÇÜK ÇOCUKLARI DA CAMİLERE GETİREBİLİRSİNİZ”

Bafra’nın çalışkan, iş bilir, iş bitirici ve sevilen müftüsü İsmail Çiçek, teravih namazına gelen bay ve bayanların bundan böyle küçük çocukların da camiye getirilmesinde sakınca olmadığını müjdeledi.

MÜFTÜ İSMAİL ÇİÇEK “KÜÇÜK ÇOCUKLARI DA CAMİLERE GETİREBİLİRSİNİZ”

6 CAMİİ’DE ÇOCUK OYUN SALONU AÇILDI

Evet biz buradan iddialı konuşuyoruz, Türkiye’de hiç bir İl ve İlçe’de böyle bir uygulama yok, yapılmadı da. Göreniniz varsa bizi bilgilendirin. Bafra müftüsü İsmail Çiçek, küçük çocukları camiilerle tanıştırmak için onlara camiilerin bir bölümünde ‘çocuk oyun salonu’ ayrıldığını müjdeledi.

Bakın Bafra Müftüsü İsmail Çiçek bu konuda neler söyledi; “Böyle bir uygulama Türkiye’de yok, bu bir projedir. Ben bu projeyi hem İl müftümüze hem de diyanete sundum. Çok memnun kaldılar, projemize onay verdiler. Biz de Bafra Müftülüğü olarak, ilk etapda 6 camimizde, caminin bir bölümünde çocuk oyun salonu yaptık. Anne ve babalar teravih namazına geldiklerinde, küçük çocuklarını, çocuklara ayrılan camlı bölüme bırakacaklar, çocuklar burada oyuncaklar ile oynarlarken, anne ve babaları da rahat bir şekilde teravih namazlarını kılacaklar. Yani çocukların anne ve babalarına namaz kılarken bir rahatsızlıkları söz konusu olmayacak. Baframıza hayırlı olsun, amacımız bu projeyle küçük yaştaki çocukları camilere çekmek, camileri sevdirmek” diye konuştu.

 

BİZ DE WWW.BAFRAHAVADİS.COM HABER SİTESİ OLARAK, DUYARLILIĞINDAN DOLAYI BAFRA MÜFTÜSÜ İSMAİL ÇİÇEK BEY’İ VE EKİBİNİ TEBRİK EDİYORUZ.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ