Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÇEKİN ELİNİZİ RAHMETLİNİN ÜZERİNDEN

Geçtiğimiz günlerde Bafra Büyük Camii Mahallesi, Çakıroğlu Sokak da 27 Mayıs 2016 tarihinde meydana gelen olayda, evinde silahla vurulmuş halde bulunan 44 yaşındaki Nazım Çakıroğlu’nun nasıl öldüğü konusundaki araştırma devam ederken, basın’da mesnetsizce ‘işsiz baba silahı başına dayayıp, canına kıydı’ haberleri hem Çakıroğlu ailesini hem de Bafralıları derinden üzdü.

ÇEKİN ELİNİZİ RAHMETLİNİN ÜZERİNDEN

NAZIM ÇAKIROĞLU İŞSİZ DEĞİLDİ

Merhum Nazım Çakıroğlu, geçtiğimiz yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı, Bafra Müze Müdürlüğünden emekliye ayrılmıştı. Onun öncesinde de 19 Mayıs Sigara Fabrikasında çalışıyordu.

Nazım Çakıroğlu, buradan Bafra Müze Müdürlüğüne atanmıştı. Ancak, bazı Basında çıkan ‘işsizdi, bu nedenle bunalıma girdi, intihar etti’ gibi haberler asılsız olup, bu haberleri yapanları da Bafralılar olarak kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Kaldı ki, Nazım Çakıroğlu’nun ölüm sebebinin İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan rapor doğrultusunda netlik kazanacağı biliniyor.

 

NAZIM ÇAKIROĞLU’NUN SORUNLARI VARDI

Nazım Çakıroğlu’nun işsizlikten intihar etmediği biliniyor. Babası Emekliler Derneği Eski Başkanı Çetin Çakıroğlu, oğlu’nun para sorununun olmadığını zaten iki evladı olduğunu, Nazım’ın da tek oğlu olduğunu ifade ederek, “Kesinlikle para sorunu yoktu. Dört katlı evimiz var, oğlumun altında arabası var, para sorunu yok. İşsiz diye bir şeyi kesinlikle kabul etmiyorum. Zaten yeni emekli olduğu için maaşı da çok güzeldi. Ancak ,bu tür seviyesiz haberlerin bu denli çıkması bizleri ziyadesiyle çok üzmüştür. Onları Allah’a havale ediyorum” dedi.

 

PEKİ NEDEN İNTİHAR ETTİ ?

Merhum Nazım Çakıroğlu’nun neden veya niçin intihar ettiği hala konuşuluyor. Edinilen bilgilere göre Nazım Çakıroğlu’nun 1 yıl önce annesi vefat etmişti. Akabinde eşinden ayrıldı, eşinden ayrılınca üniversite imtihanlarına hazırlanan kızı da babası ile konuşmamaya başladı. Merhum Nazım Çakıroğlu, zaman zaman kızını telefonla aramış, ama kızı babasının telefonlarına bakmamış, cevap vermemiş. Haliyle Nazım Çakıroğlu strese girmişti. Son zamanlarda antidepresyon ilaçlar da aldığı iddia edildi. Kendini bu nedenle vurduğu hem konuşuluyor hem de iddialar arasında.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ