Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA MÜFTÜSÜ BİZE “JET İMAM”I SORDU

Bafra’nın genç, zeki ve sevilen müftüsü İsmail Çiçek, dünkü “Jet İmam” haberimizi ilgiyle okuduğunu ve bu jet imam’ın kim olduğunu bize sordu.

BAFRA MÜFTÜSÜ BİZE “JET İMAM”I SORDU

Bafra müftüsü İsmail Çiçek, şöyle konuştu; “Ben Bafra müftüsü olarak Ramazan öncesi Bafra’da ki şehir ve köylerde ki imamları bir araya getirerek, teravih namazı ile ilgili kendilerini bilgilendirdim. Onlara teravih namazını kural nasılsa öyle kıldırın dedim, hızlı kıldırmayın dedim. Şu ana kadar bir şikayet gelmedi. Şayet ilçemizde böyle bir “Jet İmam” varsa, bana ismini verin hemen hakkında takikat açayım” dedi.

 

SADECE MÜFTÜ MÜ? TELEFONLARIMIZ SUSMADI…

Dün akşam haberimizi okuyan Bafralılar, başta Müftülük olmak üzere, Belediye’nin Basın Sorumlularından tutun da, onlarca dostumuz bizi arayarak bize jet imam’ın kim olduğunu sordular. Vatandaş Jet İmam haberinden oldukça etkilenmiş. Biz de kendilerine böyle bir jet imam’ın Bafra’da olmadığını başka bir İl’de olduğunu ifade ettik.

 

BAFRA MÜFTÜSÜ HER AKŞAM DEĞİŞİK CAMİLERDE İMAMLARI TAKİP EDİYOR

Bafra Müftüsü İsmail Çiçek, Ramazan boyunca çeşitli camilere gizlice giderek, arka saflarda imamların teravih namazlarına iştirak ediyor. Müftü İsmail Çiçek, bu konuda hem kararlı hem de çok duyarlı. Bakın bize neler söyledi; “Ben Bafra Müftüsüyüm, sadece makamda oturmuyorum. Bilhassa Ramazan Ay’ında camiilere teravih namazlarında bizzat giderek, imamlarımızın teravih namazlarını nasıl kıldırdıklarına bakıyorum. Şu ana kadar Bafra’da imamlarımızda sorun yok. Bu da bizi sevindiriyor. Ancak Ramazan sonuna kadar imamlarımızı bilhassa teravih namazı kıldırırken, gizlice takibimi sürdüreceğim” dedi.

 

İMAMLAR DİKKAT

Gerek Bafra’da ki imamlar, Bafra’ya bağlı diğer imamlarımız bu haberden sonra daha dikkatli olsunlar. Çünkü Bafra Müftüsü İsmail Çiçek’in bu konuda şakası yok. Yakalarsam ‘tahkikat’ açacağım diyor. Yani imam hakkında soruşturma açılacak, ifadesi alınacak. Bununla birlikte cami cemaatinden de görüş alınacak. Aman imamlar, teravih namazını uslübu ile kıldırın çünkü müftü İsmail Çiçek’in hiç şakası yok.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ