Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜGVA SAMSUN’DA KÖY OKULLARINA YARDIMI SÜRDÜRÜYOR

TÜGVA Samsun İl Temsilciliği tarafından ihtiyacı belirlenen köy okullarına yardım sürüyor. Salıpazarı’ndaki 2 köy okuluna TÜGVA gönüllüleri tarafından ihtiyaçları ulaştırıldı.

TÜGVA SAMSUN’DA KÖY OKULLARINA YARDIMI SÜRDÜRÜYOR
“Yeni Nesil Gençlik Vakfı” sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Gençlik Vakfı’nın Samsun İl Temsilciliği, Salıpazarı’nın Esad Çiftliği ve Tahnal ilköğretim okulundaki öğrencilerin bazı ihtiyaçlarını karşıladı. Sağlık İl Müdürlüğü ile yürütülen projeyle de öğrencilere ilk yardım konusunda bazı eğitimler verildi.
ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇLARINI ÖNCEDEN TESPİT ETMİŞTİK
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, “TÜGVA Samsun’un Sağlık Koordinatörlüğü tarafından yürütülen projeyle bu kez de Salıpazarı’nda ihtiyaçları önceden tespit edilen okullar ziyaret edildi. Bu kapsamda öğrencilerin, ayakkabı, kıyafet, hikâye kitabı, test kitapları, kırtasiye malzemeleri gibi acil ihtiyaçları giderildi. Gönüllülerimiz ve yönetim kurulu üyelerimiz, öğretmenlerin de desteğiyle öğrencilerin ihtiyaçlarını önceden tespit etmiştik. Bu ziyaretle de hayırseverlerden aldığımız yardımları yerine ulaştırmış olduk” dedi.
SAĞLIK HİZMETLERİ KONUSUNDA EĞİTİMLER DE VERİLDİ
Proje kapsamında öğrencilere Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından bazı önemli sağlık hizmetleri konusunda eğitimler de verildi. Uygulamalı eğitimlerin de verildiği etkinlikte, çocuklar sedye ile hasta taşımayı ve ambulansta çeşitli faaliyetleri de görerek anlama imkânı buldu.
Köksal  ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ