Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ, VE MECLİS ÜYELERİ DEĞİRMENLİK TEMASLARINI TAMAMLADI

Kıbrıs’ta kardeş belediye Değirmenlik’teki temaslarını sona erdiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “ İnsanımızı, kurumlarımızı, şehirlerimizi ve devletimizi dönüştürecek stratejiler geliştirmeliyiz” dedi.

BAŞKAN GENÇ, VE MECLİS ÜYELERİ DEĞİRMENLİK TEMASLARINI TAMAMLADI
Kardeş belediye Değirmenlik’in daveti üzerine Kıbrıs’a giden ve heyetler arası fikir alış verişinde bulunan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Eşi Nimet Genç, Başkan Yardımcısı Alican Usta ve Belediye Meclis Üyeleri temaslarını tamamladı. Belediyecilik anlamında bir çok konunun gündeme geldiği ve karşılıklı bilgi birikimlerin aktarıldığı ziyaretler her iki belediye için oldukça verimli geçti.
ŞEHİRLERİN DOKTORLARI BELEDİYE BAŞKANLARIDIR
Düzenlenen veda yemeğinde konuşan Başkan Genç, “Şehirleri kalkındıracak olan yerel yönetimlerdir. Aslında bir bakıma belediye başkanları ve meclis üyeleri şehirlerin doktorlarıdır. Bizler şehirleri doğru teşhis ve tedavi yönetimleri ile buluşturamazsak marka şehirler oluşturamayız. İşte bu amaçla tecrübelerimizi ve deneyimlerimizi karşılıklı paylaşarak şehirlerimize doğru teşhisi koyuyoruz. Son derece verimli geçen bu ziyarette şehirlerin yarıştığı bu yüzyılda işbirliğini daha da geliştireceğiz” şeklinde konuştu.
4.SANAYİ DEVRİMİNİ ISKALAMAMALIYIZ
Başkan Genç, “ Bilgi çağındayız. Bilgi toplumunda küresel aktörlerin tüketicisi olmak da var, üreticilerden biri olmak da. Bu yüzden bilginin böylesine belirleyici olduğu çağda, kamu, özel sektör, sivil toplum örgütleri ve akademik dünyanın bir araya gelip çalışması şart. Herkesin her yere ulaşabildiği yeni bin yılın başında her alanda büyük dönüşüm yaşanıyor. İnsanımızı, kurumlarımızı, şehirlerimizi ve devletimizi dönüştürecek stratejiler geliştirmeliyiz.4. Sanayi devrimini ıskalamamamız gerekiyor. 4. Sanayi devrimi bilginin iktidar olduğu, üç boyutlu yazıcıdan, insansız hava, kara, deniz araçları ve nesnelerin, internetin, biyolojiden, gene dek organizmaları akıllı kılan kültürün adıdır” diye konuştu.
KENDİMİZİ EVİMİZDE HİSSETTİK
Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Asbaşkan Mehmet Hüdaverdioğlu ve belediye meclis üyelerine çok teşekkür eden Başkan Genç, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kendimizi evimizde gibi hissettik. Ülkemizden yavru vatana su verilmesi buradaki önemli bir sorunu gidermiş durumda. 2023,2053 ve 2071 hedeflerimiz yavru vatanımız içinde çok önemli. Yavru vatanımızın tarihi hakkında derin bilgiler öğrendik. Atalarımızın buralarda ne kadar büyük işler yaptıklarına şahit olduk. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.
IŞISAL,” ZİYARET OLDUKÇA VERİMLİ “
Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal da ziyaretleri anısına Başkan Genç’e çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Işısal, “Canik Belediye Başkanımızın ufku ve vizyonu çok geniş. Bu ziyaretin gerçekten şehrimiz adına çok faydalı geçtiğine inanıyorum. Başkan Genç başta olmak üzere beraberindeki heyete bizlerde çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Osman Genç ve beraberindeki heyet tarihi ve kültürel yerleri gezerek bilgi alırken 4 Aralık 1963’te, Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayında görevli Binbaşı Nihat İlhan’ın Rum askerleri tarafından şehit edilen eşi ve üç çocuğunun katledildiği ve müzeye çevrilen Barbarlık Müzesi’nde duygu dolu anlar yaşandı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ