Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BÜYÜKŞEHİRDE BİRLİK MESAİSİ

Samsun Belediyeler Birliği, Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ) ve Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) meclis toplantıları Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

BÜYÜKŞEHİRDE BİRLİK MESAİSİ
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in başkanlığını yaptığı Samsun Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’nda yapılan seçimlerin ardından söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Belediyeler Birliği olarak önümüzdeki aylarda çeşitli incelemeler yapmak üzere Bosna Hersek’te temaslarda bulunacaklarını hatırlattı.
DELTAYA VERDİĞİ ÖNEMİ HEPİMİZ BİLİYORUZ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır başkanlığında toplanan Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği Meclis Toplantısı’nda faaliyet ve mali raporların okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Çakır, “Samsun’umuzun güzide alanlarından birisi olan Kızılırmak Deltası’na dikkatleri çekmek için büyük gayret içerisindeyiz. Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’ın bu doğa harikası olan deltaya verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Dünya çapında önemli bir yer olma yolunda ilerleyen Kızılırmak Deltası için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü çalışmayı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜYÜK ROL OYNUYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi ve turistik alanlara büyük yatırımlar yapıldığını hatırlatan Turan Çakır, “Samsun’un tarihi ve turistik değerlerini ön plana çıkarmak ve akabinde ön planda tutmak için birlik çalışmaları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi büyük rol oynuyor. Belediyemiz olarak Fen İşleri Daire Başkanlığı’mızın yaptığı çalışmalar ortada. Bu birlik sayesinde organize olarak çalışmaların planlanmasını ve hızlandırılmasını sağlıyoruz. Samsun’un tüm güzelliklerini gün yüzüne çıkarıyoruz” diye konuştu.
GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARMAYA DEVAM EDİYORUZ
Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği Meclis toplantısının başkanlığını ise İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yaptı. Samsun’un turizm alanındaki ilerlemelerinin göz doldurduğunu belirten Tok, “İlimizin her noktasının ayrı güzellikleri var. Ve bu birlik ile bu güzellikleri ortaya çıkarmaya devam ediyoruz. SAMTAB’ın yaptığı her çalışma, Samsun’un tanıtımı, Samsun turizminin tanıtımı açısından büyük önem arz etmektedir” dedi
Faaliyet raporları ve mali bütçe raporlarının okunmasıyla başlayan meclis gündemleri başkanlık, divan,  encümen ve komisyon üyesi seçimlerinin ardından sona erdi.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ