Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YURDUSEVEN’İN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

AK PARTİ BAFRA İLÇE BAŞKANI TUNCAY YURDUSEVEN’İN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

YURDUSEVEN’İN BERAT KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayarak; “Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve Merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri mübarek gecelerden birisidir.” diye belirtti.

Yurduseven mesajında; “Kandil geceleri dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması anlamına gelir. Kandiller birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşandığı gecelerdir. Berat Kandili Peygamberimiz (S.A.V.) ‘in ifadesiyle insanoğlu için bir yıllık bir geleceğin hükme bağlandığı bir gecedir.

Bu gece bir yıl içerisinde insanın karşılaşacağı olumlu ve olumsuz her konu hükme bağlanır ve Kadir gecesinde uygulamaya konmak üzere ilgili meleğe verilir. Ramazan ayından önceki son kandil olan, günah, borç ve cezadan kurtulmak gibi anlamlara gelen berat, günahlardan arınmayı, yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade etmektedir. Cenab-ı Hakk’ın (C.C) rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle tüm İslam âleminin ve hemşerilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ