Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YÖRÜKLER ŞEBBEK KANALINDA 4 METRE BOYUNDA YILAN GÖRÜLDÜ

Samsun’un Yörükler Beldesi, Şebbek kanalının tam kenarında 4 metre boyunda bir yılan görüldü.

YÖRÜKLER ŞEBBEK KANALINDA 4 METRE BOYUNDA YILAN GÖRÜLDÜ

4 metre boyundaki yılan’ı bir anda karşılarında gören olta balıkçıları, oltaları bir anda ellerinden atarak araçlarına binerek kaçtılar.

 

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Bu olayın canlı şahidi Suat Özen, bir diğer şahit ise Erol Özkan. Bilindiği üzere Bafra’dan olta balıkçıları zaman zaman Yörüklerde ki göllere giderek olta balıkçılığı yapıyor. Amaç stres atmak, havayı tenefüs etmek, doğamızı görmek. Sözü uzatmadan gözle görülen 4 metrelik yılan haberini verelim.

Görgü tanıklarından bir tanesi de Suat Özen, şöyle anlatıyor; “4-5 arkadaş aracımıza binerek Yörükler Köy’üne gittik. Amacımız kanal kenarındaki gölden balık yakalamak. Bir de baktık göl kenarında onlarca olta balıkçısı var. Biz de kanal kenarında aracımızı park ettik ve oltalarımızı hazırlamaya başladık. Bir de ne görelim? Karşımızda 4 metrelik bir yılan bir anda bize ‘tıslamaz’ mı? Ne olduğumuzu anlamadık. Elimizdeki oltaları bir anda yere atarak oradan kaçışmaya başladık. Bizim kaçtığımızı gören diğer olta balıkçıları da bizim gibi kaçtılar. Ancak Erol Özkan abimiz cep telefonuyla o yılan’ın fotoğrafını çekmiş. Bafra’ya geldiğimizde bize gösterdi” dedi.

 

BİR DAHA ŞEBBEK KANALINA BALIK TUTMAYA GİTMEMİŞLER

Suat Özen daha sonra şunları söyledi; “O güzergahta olta balıkçılığı yapanların bir daha bu olaydan sonra burada balık tutmaya gitmediğini öğrendik. Bu yılanların bilhassa sıcak havalarda ortaya çıktığını iddia edildi. Hatta edindiğimiz bilgilere göre bu büyük boydaki bir kaç yılanın bu güzergahta görüldüğü de tarafımıza söylendi. Bir daha mı Şebbek kanalına gitmek. Allah yazdıysa bozsun” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ