Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ZİHNİ ŞAHİN “BAFRAMIZIN CADDE VE SOKAKLARI ŞİİR GİBİ OLACAK”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in bilgileri dahilinde Bafra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yazın gelmesiyle birlikte yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdi.

ZİHNİ ŞAHİN “BAFRAMIZIN CADDE VE SOKAKLARI ŞİİR GİBİ OLACAK”

Bafra Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince havaların ısınmasıyla birlikte, Nuri İbrahim Caddesi, Yün Pazarı ve Çevresi, Tekel Caddesi ve Alaçam Caddesinde bulunan yol ve kaldırım çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında Nuri İbrahim Camii arası ve çevresi, yün pazarı dahil, yol ve kaldırımlar 25 gün içerisinde tamamlanacak.

Yoğun ve tempolu çalışmaları yakından izleyen esnaflar, yapılacak olan kaldırım ve yol çalışmaları hakkında memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Hatta esnaflardan bazıları, yapılan çalışmaları yakından takip ederken, ekiplere yardımcı da oluyorlar.

 

BAŞKAN ŞAHİN “YAZ GELDİ ÇALIŞMALARIN STARTINI VERDİK” DEDİ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zihni Şahin, kış mevsiminde kazaları önlemek amaçlı yapmış olduğumuz kar çalışmaları sebebiyle yol ve kaldırımlarda biriken su atıkları, yolları ve kaldırımları bozmuştu. Yazın gelmesiyle birlikte hem temizlik çalışmaları başlattık, hem de program dahilinde cadde ve sokaklarda kaldırım ve asfalt çalışmasına başladık. Çalışmalarımız Fen İşleri ekiplerimizce aralıksız devam edecek. Bu çalışmaları yakından izleyen esnaflarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hiç merak etmesinler, söz konusu cadde ve sokaklar bittiğinde pırıl pırıl olacak. Daha doğrusu tabiri caizse ‘ŞİİR GİBİ’ olacak dedi.

 

ŞAHİN “BURALAR BİTTİĞİNDE TEKEL CADDESİNE BAŞLAYACAĞIZ”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yol ve kaldırım çalışmalarının program çerçevesi içerisinde Bafra’nın cadde ve sokaklarının her bir karesinin yeniden yapılacağını da sözlerini ekleyip, şöyle devam etti; “Sırada burası bittiğinde tekel caddesi var. Biz Belediye olarak kaldırımlarımızı geniş tutacağız, yüksek olmayacak. Estetik olarak baktığımızda göze hoş gelecek. Yollarımızı da asfalt yapacağız. Asfaltımız kaliteli olacak, kanserojen madde olmayacak. Güneşi gördüğünde erimeyecek” diye konuştu.

Şahin, yolların parke taşı olmayacağını belirterek bunun da nedenlerini şu sözlerle tamamladı; “Düşündük, parke taşı yapabilirdik. Ama parke taşı ne kadar sağlıklı olur? Alt yapıda, borularda patlama meydana gelebilir. Alt yapı çalışmalarında sorun olabilir. İşte bunun için tercihimizi asfalttan yana kullandık. Kimse endişelenmesin, Bafra’mız için en güzeli en iyisi neyse onu yapmak için karar verdik” dedi.

DSCN8726 DSCN8727 DSCN8728 DSCN8729 DSCN8730 DSCN8731 DSCN8732

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ