Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

GENÇÇAKIR “ESNAFIMIZA DAHA ÖNCE 35 MİLYON VERDİK ŞİMDİ İSE LİMİTİMİZ 50 MİLYONA ÇIKTI”

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, limitlerinin daha önce 35 milyon olduğunu, şimdi ise limit olarak 50 Milyon’u aştıklarını açıkladı. Genççakır, Türkiye’de ilk 50’ye girdiklerini, Samsun’da ise Sinop dahil kooperatif olarak 3. Sırada olduklarını hatırlattı.

GENÇÇAKIR “ESNAFIMIZA DAHA ÖNCE 35 MİLYON VERDİK ŞİMDİ İSE LİMİTİMİZ 50 MİLYONA ÇIKTI”

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, Haber55 dergisi ve www.bafrahavadis.com haber sitesi’ne çok özel açıklamalarda bulunan Genççakır, hükümetin bu zamana kadar esnaf ve sanatkarın yanında olduğunu hatırlatarak “Olması gerekende bu. İnşallah yeni kurulacak hükümette aynı düşünceyle olmaya devam edecektir. Buna yürekten inanıyorum. Ancak hükümetimiz esnafımızın kredilerinde 6 aylık bir öteleme olursa, iyi olur. Önümüzde Ramazan ay’ı var. Bu aylarda alışverişin pek fazla yapılmadığını görüyoruz. Ramazan aylarında esnaf portresinde bir durgunluk oluyor ama sadece gıda’da hareketlilik görülüyor.  Ama bu da ne kadar piyasalara yansır, bize ne kadar verimli olur. Bunu göz önüne almak gerekiyor. Burada esnaf ve sanatkarların yapılarını, gençlerimize daha fazla iş ortamı daha fazla işsizlere iş sağlamak, esnafın ayakta kalması hem ülke menfaatine bir fayda sağlar, hem de o şehrin kalkınmasına önderlik olur” diye konuştu.

 

GENÇÇAKIR “ESNAF VE SANATKARSIZ BİR DÜNYA DÜŞÜNÜLEMEZ”

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, esnaf ve sanatkarı yok etmek yerine desteklemenin gerektiğinin de altını çizerek,  şöyle devam etti;

“Buradaki amaç esnaf ve sanatkarları yok etmek değil, esnaf ve sanatkarları yeterinden daha fazla birleşip, şirketleşip veya üretime endeksli iş yerlerinin kurulmasını sağlamaktır. Biz bu konuda da ülkede ki gidişatı çok olumlu ve ılımlı buluyoruz. Bu da ülkemiz ekonomi yönünde ne kadar güçlü olursa, insanımızın da o kadar refah ve huzur içerisinde yaşayacağına inanıyoruz. Çünkü esnaf gerçekten ülkesine, devletine ve milletine katma değer üreten bir kesimdir. Bu konuda esnaf ve sanatkarsız dünyada hiçbir ülke düşünülemez. Esnaf ve sanatkar bu ülke’nin ‘şah damarıdır’. Esnaf ve sanatkar bu ülke’nin çimentosudur. Onun için esnafımıza biz kredileri ne kadar hızlı bir şekilde verirsek, ekonomiye hem katkı sağlar hem KDV üretir hem de yanında birkaç kişi istihdam oluşturur. Ülkenin kalkınmasına öncülük de yapar.” Diye konuştu.

 

ESNAFIMIZA 150 BİN TL’YE KADAR KREDİ VERİYORUZ

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, kooperatif olarak esnaflara 150 bin TL’ye kadar kredi verdiklerini ifade ederek, “Ramazan içerisinde esnafımızın tüketim endeksli esnafımızın bu krediyi hızlı bir şekilde ihtiyacı olduğu kadar kullanırsa, biz o esnafımıza hızlı bir şekilde 150 bin TL’ye kadar kredisini kendisine veriyoruz.

Onun için esnafımız kredilerini başka maksatla kullanmasın, kendi iş alanında kullansın. Devletimiz her zaman esnaf ve sanatkarının yanındadır. İnşallah bu 150 bin TL’nin yanı sıra 300 bin TL’ye kadar iş yeri alanları kredisini de hükümetimiz en kısa zamanda esnaf ve sanatkara dönüştürür. Böyle olduğunda esnafımız bir nebze kendi mülküne, kendi iş yerine sahip olur. Kendi iş yerinde sattığı malın kiracısı değil, kendi malı olarak değerlendirir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ