Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN GENÇ’TEN MİSAFİR YETİM ÇOCUKLARA KARDEŞ ELİ

Kurduğu Dış İlişkiler Birimi ile uluslararası bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Canik Belediyesi, şimdi de Samsun’da misafir olan Iraklı, Suriyeli ve Afganistanlı yetim ve kimsesiz çocukları düzenlenen piknikte sevindirdi. Çocuklar, sevinçlerine ortak olan Başkan Osman Genç’e yazdıkları dövizle teşekkür etti.

BAŞKAN GENÇ’TEN MİSAFİR YETİM ÇOCUKLARA KARDEŞ ELİ
Samsun’da yaşayan Iraklı, Suriyeli ve Afganistanlı misafir yetim ve kimsesiz çocuklar, Canik Belediyesi ve Kardeş Eli Derneği tarafından Batı Park’ta düzenlenen piknikte biraraya geldi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in de katıldığı piknikte, misafir çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Başkan Osman Genç de, çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlenen çocuklarla boya yaptı, uçurtma uçurdu, yarışmalara eşlik etti.
GENÇ’E DÖVİZLİ TEŞEKKÜR
Piknikte unutamayacakları bir gün geçiren yetim ve kimsesiz misafir çocuklar, mutluluklarını Başkan Osman Genç için “Başkanım, şefkatinizden ötürü size ve tüm Türkiye’ye teşekkür ederiz” yazılı dövizle dile getirirken, Başkan Genç’e de çiçek verdi. Misafir yetim çocukları sevindirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Genç, “Bomba seslerinden kaçarak şehrimize gelen misafir çocuklarımıza ülkemizin, kardeşlerinin sıcak elini hissettirmek istedik” dedi.
‘MAZLUMLARIN YANINDAYIZ’
Medeniyetimize yakışır şekilde kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Genç, “Canik Belediyesi olarak tıpkı sayın Cumhurbaşkanımız gibi dünyanın her yerinde mazlumların yanında olmaya çalışıyoruz. Bizim dinimize göre Müslüman Müslümanın kardeşidir. Müslümanlar olarak kardeşçe yaşamalıyız. Aksi takdirde dağılmış bir tespih gibi saçılır, dağılırız. Afganistan, Suriye, Irak örnekleri ortada. İşte biz bugün buraya insan ayrımı yapmadan Suriye, Irak, Afganistan’dan gelen yetim misafir çocuklarımızla buluştuk. Türk milleti olarak misafirperverliğimizi bir daha onlara göstermiş olduk. Günahsız olan bu çocuklarımızın mutluluğu her şeye değer” diye konuştu.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ