Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HABERCİLİKTE NOSTALJİ YAPTILAR

Haber/Aydın Alaçamlı

HABERCİLİKTE NOSTALJİ YAPTILAR

İlçe’nin en eski iki gazetecisi bir araya geldi.

Bafra’mız Halk Eğitimi Merkezi Eski Müdürü Hasan Yiğit, emekliye ayrıldıktan sonra geçmiş dönemlerde birlikte çalıştığı arkadaşlarını ziyarete başladı.

Bafra Gazeteciler Derneği’ne uğrayarak Başkan İbrahim Alaçamlı’yı ziyaret eden Hasan Yiğit, geçmişe yönelik gazetecilik hatıralarını paylaşarak, nostalji yaptılar. 1979 yılından başlayarak Bafra TRT Muhabirliği, 1983 yılından sonra da Anadolu Ajansı İlçe Muhabirliği görevlerini de yürüten Hasan Yiğit, 1980’li yıllarda Türkiye Gazetesi İlçe Muhabirliği ile o dönemlerde Son Söz gazetesini çıkaran İbrahim Alaçamlı o dönemlerde yaşadıkları heyecanları çektikleri sıkıntıları paylaşarak geçmişin dehlizlerinde gezdiler.

O dönemlerde yaptıkları bir çok haber ile sadece İlçe ve İl değil, Türkiye gündemine sık sık oturan iki arkadaş, gene de o günleri sıkıntılarına rağmen özlediklerini belirttiler. O günkü gazeteciliğin bir çok teknik imkansızlıklara rağmen, zevkli ve keyifli olduğunu belirten iki dost-arkadaş, o günün şartlarına göre Türkiye’nin en başarılı haber gazeteciliğini yaptıklarını ve bir çok başarı ödülü aldıklarını da dile getirdiler. İki basın emektarı bundan sonra sık sık bir araya geleceklerini ifade ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ