Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

PEYGAMBERİMİZİN HEDEFİNDE İLERLEMELİYİZ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Peygamberimizi sevmek demek, onun gösterdiği hedefte ilerlemek demek. Peygamberimiz dünyaya kardeşliği getirmişse, bugün de kardeşliğe ve barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdir” dedi.

PEYGAMBERİMİZİN HEDEFİNDE İLERLEMELİYİZ
Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Osman Genç, “Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Peygamberimizin yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Miraç, peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Her şeyden önce Miraç başta Peygamber Efendimiz olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfidir. Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, onun katında yücelme ve yükselme ve bu vesileyle yüksek insani sorumluluklar üstlenmek demektir” dedi.
‘SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRMALIYIZ’
Başkan Genç, “Bin yıllık muhteşem bir terkiple adeta tek yumurta ikizi gibi bir arada yaşadığımız büyük milletimizi ayrıştırmaya, birbirine kin ve öfkeyle bakmaya, vatanımızı ve devletimizi bölüp parçalamaya çalışan iç ve dış mihraklara dikkat ederek; bu şer odakların kirli oyunlarına karşı uyanık davranıp, birlik ve kardeşlik bağlarımızı kuvvetli kılarak ebedi düşmanlara karşı ebedi birlik saflarını sıkılaştırmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.
MİRAÇ KANDİLİ’Nİ KUTLADI
“Peygamberimizi sevmek demek, onun gösterdiği hedefte ilerlemek demektir” diyen Genç, mesajında şunları söyledi: “Nasıl ki o gün peygamberimiz dünyaya kardeşliği getirmişse, bugün de kardeşliğe ve barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdir. Bu duygu ve düşüncelerle feyzi ve bereketinin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’nin sevgi, kardeşlik ve barış duygularının kuvvetlendirilmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, Vanlı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutluyorum.”
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ