Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DURU ŞEHİR SİTESİN’DE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA ŞENLİĞİ

Samsun’un gözde sitelerinden Duru Şehir Sitesi Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan çoçuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlandı .

DURU ŞEHİR SİTESİN’DE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA ŞENLİĞİ
İstiklal marsı ve saygı durusu ile  şenlik açılışının ardından  konuşma yapan Duru  Şehir  Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Akkoyunlu ,”Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız. İşte 23 Nisan’ın bir başka anlamı ve işlevi de burada karşımıza çıkmaktadır. Bu günde hem çocuklarımıza bu şuuru vermenin gayreti içindeyiz Hem de çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız  ”dedi.
TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN GERÇEK DE BUDUR.
23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerden biri olduğunu  hatırlatan Başkan Akkoyunlu .”Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Atatürk gibi devlet adamı ve halk kahramanları, bıraktıkları eserler ve bu eserlere sahip çıkan milyonlarla sonsuza kadar yaşayacaklardır. Atatürk gibi kahramanları farklı kılan ve tarihe altın harflerle yazdıran gerçek de budur. Bu nedenle Atatürk’ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Bu organizasyonda emeği gecen site sakinlerine ve Samsun Tema Vakfı il Temsilciliğine teşekkür ediyoruz. Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, hepsine sevgilerimi sunuyorum”diye konuştu.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ