Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN YILMAZ, ‘AMACIMIZ DAHA FAZLA HİZMET, DAHA FAZLA KONFOR ‘

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Alaçam’ın bütün köylerinin grup yollarını önümüzdeki 3 sene içinde tamamlayıp bitireceğiz” dedi.

BAŞKAN YILMAZ, ‘AMACIMIZ DAHA FAZLA HİZMET, DAHA FAZLA KONFOR ‘
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve beraberindekiler Karahüseyinli Mahallesi’ne giderek, buradaki BSK ve beton yol çalışmalarını yerinde incelediler.
3 BUÇUK YIL GİBİ BİR SÜREÇ VAR
Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Artık Büyükşehir’in anlayışıyla daha farklı imalatlar ve daha farklı işçiliğin ve estetiğin ve hatta kalitenin hakim olduğu bir takım işler yapacağımızı söylemiştik. Bunları yaparken belki miktar olarak birim zamanda yaptığımız iş biraz azalacak ama işin kalitesini arttıracağız. Elimizden geldiği kadar iktisadi güçlerimizi hizmetlerde yoğun bir şekilde kullanacağız demiştik. 2019 seçimlerine bildiğiniz 3 buçuk yıl gibi bir süreç var. Şehrimizde aşağı yukarı 5 bin kilometre civarında Karahüseyinli yolu benzeri grup yolu var. Bu yolların tamamını bitirmeyi hedefledik. Farkındaysanız yaptığımız işte sıcak karışım ve beton kullanıyoruz. Yer yer sıcak karışım, yer yer beton kullanıyoruz. Sathi kaplamayı pek kullanmak istemiyoruz. Çünkü çok kısa sürede bozuluyor” dedi.
‘İKİ YIL İÇERİSİNDE ALAÇAM İLÇEMİZDE HARCADIK’
Alaçam’ın bütün köylerini, grup yollarını önümüzdeki 3 sene içinde tamamlayıp bitireceklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Bu işler için 25 aylık süre içerisinde Alaçam’ımızda 20 milyon TL civarında yol için para harcadık. 5 milyon TL’de su ve kanalizasyon hizmetleri için harcadık. 25 milyon TL gibi çok ciddi boyutta önemli bir parayı geçtiğimiz iki yıl içerisinde Alaçam ilçemizde harcadık. Yaklaşık bunun yarısı kadar da Yakakent’te harcadığımızı sayarsak hakikaten büyük rakamlarla büyük bir iktisadi bütçeyle insanımızın hizmetinde, insanımızın hayatını iyileştirme yolunda kullandığımızı dikkatlerinize çekmek istiyorum” diye konuştu.
SİZ DAHA GÜZELLERİNE LAYIKSINIZ!
Amaçlarının daha fazla hizmet etmek, insan hayatına ve konforuna katkı vermek olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz,”Partimizin hedefi bu. Kurucu başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize tembihi bu. Bizim varlığımızın sebebi, sonuçta insanımızın hayatını iyileştirmeye dönük bir sonuç ortaya çıkarıyorsa anlam taşıyor. Biz hizmet insanıyız ve hizmetkârız bunu aklınızdan çıkarmayın diyen tembihin gereğidir bugün burada yaptıklarımız. O bakımdan siz daha güzellerine layıksınız. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yaptığımızın işlerin kalitesiyle, hem Cumhurbaşkanımızın hem de Başbakanımızın bize yöneltilmiş olan bu tembihlerinin gereğini şehrimizin her tarafında görme imkânımız olacak ”dedi.
‘HEM SEVİNİYORUZ HEM DE MUTLU OLUYORUZ’
Karahüseyinli Mahallesi’nde yapılan yolu beğendiğini ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Buraya geldiğimizde sanki İsviçre’deyiz. O kadar güzel bir beldede yaşıyorsunuz ki çok şanslısınız. Samsun genel itibariyle çok güzel. Özellikle alt yapıların sağlıklı bir şekilde yapılması, biraz daha modern ve çağdaş köylerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Artık köy demekte yanlış, mahalle oldunuz. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptığı çalışmaları yerinde gördüğümüzde hem seviniyoruz hem de mutlu oluyoruz. Beton yol belki sıcak asfalt kadar rahat değil ama beton yol 20-25 yıl dayanıyor. Aslında bu uygulama Samsun’da bir örnek uygulama oluyor. İnşallah bu yapılan çalışmalar tüm Türkiye’de örnek uygulama olarak alınır” diye ifade etti.
‘TÜRKİYE’NİN EĞİTİM ALT YAPISINDA BİR YENİLİKTİR’
MEB ile devrim niteliğinde protokol anlaşması yaptıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bu hafta içerisinde Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı ile benim imzaladığım bir protokol yaptık. Bu protokolde Milli Eğitim Bakanlığı’nın alt yapısı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın alt yapısı, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı her türlü branş öğretmenlerimiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı antrenörlerimizi, gençlerimiz ve çocuklarımız için ortak kullanacağız. Biz bu protokolle okullardaki tüm spor salonları ortak kullanım çerçevesinde gençlerimizin ve çocuklarımızın spor hizmetinde olacak. Yani spor salonları 16.00, 17.00’de kapanmayacak. Biz bunu yaptık. Sporcu taramalarına başladık. Yalnız biz bu protokol için 1 senedir çalışıyoruz. Bazı bunu üstlenmeye çalışanlar oluyormuş ama o öyle değil. Bu Türkiye’nin eğitim alt yapısındaki bir devrimdir. Bu Türkiye’nin eğitim alt yapısında bir yeniliktir. Gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik olarak yapılan bir çalışmanın en büyük örneğidir. Fiziki alt yapımızla sporcularımızı buluşturduğumuz, bir araya getirdiğimiz bir yapıdır bu” şeklinde konuştu.
DOĞRU, BİNA YAPMAMAKLA DA OLMUYOR!
MEB ile yapılan protokolün basında fazla yer bulamadığını ifade eden Bakan Kılıç“Buradan bir sitem yapacağım. Bu protokolü imzaladıktan sonra spor camiamızda ve spor basınımızda ne kadar yer aldı? Çok az yer aldı. Bu büyük bir hizmettir. Bu, Türkiye’nin spor alt yapısında bir devrimdir. Bu Cumhurbaşkanımızın daha önceki çalışmalarında bize vermiş olduğu talimatların hayata geçmiş halidir. Çok şükür bu bize nasip oldu. Bunu yeterince biz demek ki anlatamadık ya da görmek istemeyenler var. Ama televizyonlara çıkıp hükümetimizi eleştirmek istediklerinde ilk söyledikleri şey, ‘bina yapmakla olmuyor’. Doğru, bina yapmamakla da olmuyor. Spor tesisini yapmazsanız, fiziki imkânı yapmazsanız onun içerisine sporcuyu koyamazsınız. Fiziki alt yapıyı yapıyoruz, şimdi de bütün öğrencilerimiz o binada öğretmenleri ile sportif anlamda kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Karahüseyinli Mahallesi Camii’nde cuma namazını kılan protokol üyeleri, daha sonra Alaçam ilçesi meydanındaki toplu açılış törenine geçtiler.
Köksal ÖNER
IMG-2045 (1) IMG-2046 IMG-2047 (1) IMG-2048 (1)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ