Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

HÜSEYİN ACAR VE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

Olağan üstü kurultay için Meral Akşener lehine imza verdikten sonra görevden alınan MHP Bafra İlçe Başkanı Av. Hüseyin Acar, görevden alınmalarının gerekçelerini yarın basına vereceği sabah kahvaltısında tek tek açıklayacak.

HÜSEYİN ACAR VE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

MHP Bafra İlçe Teşkilatı Başkanı Hüseyin Acar, kendilerine tebliğin gelmediğini, gıyaplarında görevden şifahen alındıklarını söyledi. Edinilen bilgilere göre İlçe Başkanı Hüseyin Acar ve yönetiminin Genel Merkez yanlısı olmadığından Meral Akşener’e imza verdiğinden dolayı, böyle bir uygulamaya gidildiği öğrenildi. Hüseyin Acar, verdiği imza ve Akşener’e destek vererek, kongre talep edenlerin içinde yer aldı. Öte yandan Genel Kurul’da oy kullanacak 5 delege’ye yaptırım yapılmadığı öğrenildi. Daha önce de MHP’de İlkadım, Atakum, Alaçam ve Salıpazarı İlçe Başkanları görevden alınmıştı.

 

HERHANGİ BİR GEREKÇE GÖSTERİLMEDİ

MHP İlçe Yönetiminden edinilen bilgilere göre, Genel Merkez’in alınma ile ilgili herhangi bir neden göstermediği öğrenildi. Öte yandan alınma kararının Bafra MHP İlçe Başkanlığına tebliğ edilmediği de edinilen bilgiler arasında.

 

BAFRA MHP’DE YENİ YÖNETİME KİMLER GELECEK?

Yine edinilen bilgilere göre, MHP Bafra İlçe Başkanlığına eski Başkanlardan Abdurrahman Çamaş’ın getirileceği iddia edildi.

 

MHP İL BAŞKANI BAFRA’YA GELEREK YENİ YÖNETİMİ DEKLARE EDECEK

Edinilen bilgilere göre MHP Samsun İl Teşkilatının Bafra’ya gelerek yeni atanan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teslimat yapılacak.

 

İLÇE TEŞKİLATLARI ALINIYOR, ANKARA DELEGELERİ DEVAM

Biz BafraHavadis haber sitesi olarak bu yazıdan şunu anladık, Genel Merkez çoğu İl ve İlçe Teşkilatlarını görevden alırken, örneğin Bafra MHP’nin 5 delegesine yaptırım uygulayamıyor. Olası bir Genel Kurul’da seçilen bu delegeler, bize göre Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye oy vermeyecek gibi. Madem öyle MHP Genel Merkezi neden MHP’yi ikiye böldü? Bekleyelim ve gelişmeleri hep birlikte izleyelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ