Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YÖNETMEN VE OYUNCULARDAN BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARET

YÖNETMEN VE OYUNCULARDAN BAŞKAN YILMAZ’A ZİYARET
Hacı Bayram Veli’nin hocası Şeyh Hamid-i Veli’nin hayatını konu alan ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ sinema filminin oyuncuları, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.
Anadolu coğrafyasının yetiştirdiği erenlerden biri olan ve fikirleriyle Sekçuklu’dan  Osmanlı’ya adeta köprü oluşturan Somuncu Baba’nın hayatı, beyaz perdeye taşındı.  1 Nisan 2016’da vizyona giren ve Samsun Galası için şehre gelen filmin yönetmeni ve yapımcısı Kürşat Kızbaz, başrol oyuncusu Furkan Palalı, oyuncu Emin Olcay ve Altan Görgüm, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
‘ŞUAN SAMSUN’DAYIZ. BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ’
Dev oyuncu kadrosuyla bugüne kadar çekilmiş en büyük bütçeli tasavvuf filmi olan ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ filmi ile ilgili yapımcı Kürşat Kızbaz, ziyarette Başkan Yılmaz’a bilgi verdi. Somuncu Baba olarak bilinen Şeyh Hamid-i Veli’nin 13’üncü yüzyılda Aksaray’da geçen yıllarını konu alan filmin çekimlerinin Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Güzelyurt başta olmak üzere 23 ayrı tarihi ve turistik mekanda yapıldığını ifade eden yapımcı Kırbaz, “Somuncu Baba filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile yapıldı. Aksaray Belediyesi’nin himayesinde gerçekleşti. Anadolu’nun sevgi önderlerinden Somuncu Baba’nın yaşam öyküsünü anlatıyor. Şuan Samsun’dayız. Burada olmaktan çok mutluyuz. Samsun, Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesi. Karadeniz’in gözbebeği. Biz de Samsun’da halkla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Başkan Beyi ziyaret etmek istedik. Şehre büyük katkıları var. Samsun’a kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. “ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ